JP.KR.JM.JV

ŘP na 50ccm, od kolika?

Ahoj, příští rok bych si chtěla udělat řp na moto s 50ccm. Můžu průkaz využívat i na motorku Aprilia RS 50? Bude mi 15 v říjnu. Můžu si jízdy udělat dřív, a závěrečky až v říjnu? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Ella

ano, jízdy si můžeš udělat dřív, ale zkoušku až v říjnu PŘÍŠTÍHO ROKU, protože řidičské oprávnění skupiny A1, které opravňuje k řízení motocyklu do objemu 125 ccm a do výkonu 11 kW, je od 16 LET. ne od patnácti.

Další odpovědi
Kolmon

Opravil bych Ellu, protože řidičské oprvávnění AM (do 50ccm a 45km/h) můžeš mít od 15 let. Takže klidně v říjnu můžeš naskočit na motorku a pořádně se projet.

tom004

Prohlédni si odkaz.Tam to máš přesně i svěkem.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sku­piny_%C5%99idi%C4%8Dsk%C­3%A9ho_opr%C3%A1vn%C­4%9Bn%C3%AD