Tom 25

Od kolika let věku je možné koupit hydroxid sodný neboli louh?

V drogerii mi řekli, že od 18.
Jsou na to zákony, nebo stačí říci, že je to na laborku z chemie (chtěl bych zkusit vyrobit mýdlo)?

Já nechápu, že když se jedná o něco jako louh, tak až od 18, ale když se jedná o jízdenku na bus, tak je člověk dospelý už od 15/16.

Odpovědi
mosoj

Tak si nekupuj hydroxid sodný, kup si Krtka. Je to to samé.

http://www.stej­kr.cz/krtek-cistic-odpadu-900gr-ean0310096-skup7.php?gclid=C­jwKEAjwwbyxBRCS74T049i­Ep0wSJACkO5v1hEv­KsOfD7a1CrGA16E­DYrm4qBPvcWMZi8­OlSBl1o6xoCv-Hw_wcB

Zdroj: Nevím kdo je tady vůl, ale je to nebezpečná chemikálie.

anonym

na obale není napsáno nic o tom, že si ho můžeš koupit až od 18 let. jen se má chránit před dětmi. zajdi do Tesca, tam ho mají také u barev

jak píše mosoj. Krtek je to samé. jen je dvakrát dražší

anonym

Já myslím, že taky od 18, jelikož se dá použít k výrobě pervitinu.
Používá se i v úpravnách vody či při výrobě mýdla.
Pracuji s ním v práci, takže vím, o čem píšu.
Ty slabé roztoky na čištění bazénu ti prodají, ale ty na čištění domácích odpadů by neměli.

gecco

No jo – je to tak…
NaOH si můžeš koupit až od 18 let – a je to definováno zákonem.
😉
A kromě toho může být při nevhodném zacházení velmi nebezpečný – s tím si nehraj…
Koneckonců – tu ´výmluvu´ (že je to na laborku) by ti ani nikdo nevěřil – ani chemikář/ka ve škole by tě nenechal/a si s hydroxidem hrát bez dozoru.
😉

lexx

keci v peci…je to běžná téměř neškodná chem. substance a když dělaj volové obstrukce zajdi do jiné drogérky