brnos

Od jake výšky je možno z letadla pozorovat zakřivený horizont? Napr. oceanu?

Zakřivění Země
Doplňuji:
Letel jsme v 11000 metrech nad oceanem a nebyl videt zakriveny horizont. Pry to bylo videt pouze s Concorda ktery lital ve vysce az pry 20 km

Odpovědi
Lamalam

Z běžné letové hladiny (cca 10 000m) je zakřivění Země patrné.

Jádrohlod

Já ho viděl jak ze břehu moře , tak na břehu Bajkalu a dokonce mám fotku ktero jsem před moha lety udělal na největším našem rybníku v Čechách jižních , všude je poznat. Pokud myslíme oba to samé.

mosoj

A podle čeho jsi tu rovinu porovnával ? Kdyby jsi měl umělý horizont , viděl by jsi to již u moře.

knedlik123

Jadrohlod, co se tyka rybnika,dela to zakriveni pul metru, je-li rybnik 2,5 km velky