Kepler

Obsahuje obyčejný jogurt probiotika?

Pokud ano, proč se prodává předražený Actimel?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Ano, ale v minimálním množství (zhruba 10 kmenů). Probiotické jogurty obsahují více probiotik (asi 30 kmenů). Nejvíce jich obsahuje mateřské mléko (asi 700).

Další odpovědi
RyuzakiKate

Protože je podle mě cílený na děti, mívala jsem ho moc ráda. Ale divím se, že se ještě prodává, když je to jednak drahé a jednak spousta zbytečného plastu. Daleko lepší by byl, jak říkáš, bílý obyč jogurt, nebo kvašená zelenina.

xiperio

určitě
Platíte za značku.
Obyčejný bílý jogurt je taky o dost levnější než třeba Activia.
I když co je už předražené?

elkon

Na kelímku je uvedeno složení.

aliendrone

Ano. To máš stejné, jako proč si lidé kupují obyčejnou vodu (z kohoutku, nemyslím minerálku) v PET láhvi, která nezřídka bývá i HORŠÍ kvality, než ta vodovodní (ovšem cenově neskutečně nadstřelená). :o

Děláš jako kdybys nikdy neviděl své spoluobčany. Tedy zodpovědné, uvážlivé a inteligentní (voliče). ;) :D :D

da ny

Pokud je to jogurt, ano.
Je dobré si uvědomit, že se sice situace s výrobou a nabídkou jogurtů zlepšila. ale.
7 – 8 tzv. „jogurtů“ z 10, nemají s jogurtem nic společného (levný nebo drahý). Žádná živá kultura, probiotika, nic. Hodně napoví složení výrobku. Jak je tam nějaké plnidlo/želírovací prostředek ⇒ vrátit do regálu.
V jogurtu (Actimelu) může být jen omezené druhy/možství lactobacilů. Někdy je třeba doplnit i jinak. Někdo jogurt nemůže jíst (joko třeba i já). Lidé s ABKM nemohou vzít do úst žádný mléčný výrobek. Lactobacily musí doplnit přípravky z lékárny.
AKTIMEL je pro mne samostatná kapitola. Před 27 lety jsem byla naivní a neznalá, měli jsme ho doma. Dostávala ho i dcerka. S ppediatrem jsem „rozebrala“ výhodyx nevýhody. Actimel mi nesmí do domu ;D Před lety jsem četla elaborát a zkušenosti slovenské lékařky. Dokázala, že dlohodobější konzumace tohoto výrobku, často poškozuje slinivku břišní.
Podobně se vyhýbám veškerým výrobkům firmy Da*one, vidím tam jen lebku se skříženými hnéty, jako neviditelnou nálepku. Těch několik ojedinělých výrobků, které zcela neškodí (pod nátlakem dobré/zdravé konkurence), nezakoupím.
Všeho moc škodí ;D Vznikající kyselina mléčná se podílí na zvýšené kazivosti zubů.

A co se týká IS, stejně dobře/lépe, než jogurt, poslouží občasná konzumace fermentovaných výrobků (zelenina, salám).
Pokud je sliznice střev, trávicího traktu, poševní poškozena, devastována ATB. Vhodně doplnit Hlavně po ukončené léčbě. Mléčné výrobky mohou účinnost některých ATB snižovat

Jakub Tlapal

Samozřejmě, že obsahuje probiotika, všechno mléčné je má. Každý ale trochu jiné množství a hlavně to není úplně množství, které by pokrylo doporučený denní příjem 🙂 . Mléčné výrobky jím docela dost, ale i tak si dávám ještě probiotika v kapslích, abych jich měl dostatek a tím pádem i zdravá střeva.