JJp

Objednání na urologii?

Zajímalo by mě, jestli se můžu rovnou objednat na urologii nebo musím přes svého praktického lékaře? A pokud přes praktického, tak proč? Budu za vyšetření platit (či platit víc?), pokud mě neobjedná můj praktický lékař, ale rovnou si zavolám na urologii? Mluvím pouze o kontrolním (preventivním) vyšetření.

Nejlepší odpověď
mosoj

Zavolej si na urologii a objednej se. Většina odborných lékařů nevyžaduje doporučení od praktického lékaře.
Zprávu kterou dostaneš od odborného lékaře jsi ale povinen praktickému lékaři doručit.

Další odpovědi
ZVes

Objednat bez praktického lékaře Vám umožňuje zákon a pracoviště Vás může odmítnou jen ve vzácných případech. Nejsem si jist, zda jste povinen předávat své zdravotní zprávy (tzv. parere) praktikovi, neboť dle zákona je dokumentace Vaše a pracoviště, které jí vystavilo.