Avatar uživatele
AnnMary

Podezření na hemeroidy? Jaký lékař?

Dobrý den! Mám podezření, že mám bohužel :( hemeroidy… po přečtení několika článku se chystám k lékaři…i když se mi opravdu vůbec nechce…mám nejdřív zajít za gynekoložkou? Nebo přímo třeba na urologii?? Děkuji
Doplňuji:
:) no a myslíte, že když půjdu na gyndu…že by mi tam ty léky mohli napsat taky?…raději půjdu tam…obvoďačku fakt nemusím…:(..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Sůwa, briketka10 před 4202 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Netřeba se hned plašit. Zajdi k obvoďákovi, on napíše detralex (vynikající i na žíly) a nějakou mast. Tu si můžeš koupiti sama. Většinou to stačí. Jinak to řeší na chirurgii ale to až operativně a to tak rychle většinou nespěchá.
Používá se i koupel v odvaru dubové kůry, ale ty léky jsou účinnější a rychlejší.

Jediné co je třeba s jistotou určit, že to jsou hemeroidy a ne krev ze zažívacího ústrojí !!!!! Pak by to byl průser !!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Obvoďák a ten pošle tam kam je třeba. Někdy i dá vybrat nebo doporučí kde jsou pro tento problém lepší.
Nic bych si z toho nedělal – co se mluví a píše, má je velká část populace, ale jen někteří mají dovahu jít se léčit.
Doplňuji:
K tomuto druhu lékaře nechodím, ale co vím, tak slušný lékař neodmítne pomoci.

Upravil/a: venkovan

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Léky si můžeš koupit sama v lékárně, zkus třeba aescin (3×denně 1 přášek), stojí to 75Kč. Stejně tak to můžeš doplnit varixinalem (1×denně 1 tableta). Ten detralex jak říká mosoj už je myslím na předpis a doplácí se na něj minimálně 3 stovky, ale za to bude účinější, nicméně nejem si jistej jestli ti ho obvoďák zrovna na hemoroidy napíše.

ocko: „oddělení kolonoskopie“? co to je za blbost prosimtě :) drž se raději témat o kterých něco víš, není potřeba se montovat do všeho..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

nikdy jsem nešla za OL vždy za odborným a hned, aby mě objednala sestra na jakékoliv oddělení, ale tobě jde o gastrologii, provedli mi gastroskopii žaludku a pak kolonoskopii..
kousek uskřinutého střívka, nebo jak to lékař nazval mi ušmik a zašil poté jsem omývala v roztoku dubové kůry.. a teď mám tu mastičku Faktu, nebo čípky co občas musím použít :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
annas

Projděte si rady lékaře, jak máte postupovat.

Základem k potvrzení diagnózy hemoroidálního onemocnění je klinické vyšetření a anoskopie.

http://petr-vavra.webnode.cz/o-hemoroidech/co-delat-pri-podezreni-na-hemoroidy-/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Řekni si doktorovi (jdi k obvodnímu) o Detralex, jak tady radí mosoj. Detralex je nejlepší, pomůže ti a doplatíš na měsíční dávku 60-ti tablet max. 160 Kč.
Pak ať ti napíše mastičku Faktu, jak píše briketka10, tou si pořádně 3× denně potírej bolavá nateklá místa a hned by se ti mělo ulevit.
Nakonec možná doktorka doporučí kolonoskopické vyšetření, jak píše očko, protože bude chtít vědět, jestli je střevo čisté, či máš i vnitřní hemeroidy anebo aby ve střevě nebyly třeba píštěle nebo polypy, to by se muselo operovat, resp. jen vypálit. Kdyby tě poslala na kolonoskopii, tak poslušně vypij všechno, co dostaneš na vyprázdnění a na sále si řekni o uspávací injekci, abys necítila bolest, je to bolestivé vyšetření. Ale za potvrzení, že máš střevo zdravé, to stojí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Obvoďák je první v pořadí. To je pravda. Pošle Vás na gastrologii, pod kterou spadá oddělení kolonoskopie. Zde Vám dají termín, dostanete roztok na vyčištění zažívacího traktu a po té provedou vyšetření. Není příjemné, tak si nechejte píchnout injekci. S ní je to snesitelnější.
Gynekolog Vám pravděpodobně bude také schopen vystavit doporučení k vyšetření na kolonoskopii. Mám však za to, že když obvoďákovi řeknete, že krvácíte, nebo že máte podezření na hemoroidy, a že chcete kolonoskopické vyšetření, tak Vás asi nebude lékař chtít vidět ani svlečenou. Popíšete mu příznaky a on posoudí potřebnost vyšetření.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vera12

Dobry den sama tim trpim taky ,zkuste si v lekárně koupit dubovou kůru a nějakou dobu provádět sedací koupele ,vždy mi to pomůže a mám pak tak na rok až dva klid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

Na gyndu nechoď, je to zbytečné…tohle je opravdu v kompetenci obvoďáka…je jasné, že „vystrčit zadek“ je lepší u ženského lékaře, než u obvoďáka…ale buď v klidu, nejsi první, ani poslední, kdo to udělá…oni to tak neberou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terez_ka

Na ginekologii ti je určitě napíšou a tam ti napíšou i lepší a budou přesně vědět co ti je a jak je to vážné ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cizecek.M

Ony hemeroidy dokáží pořádně potrápit… Je třeba hodvě věnovat prevenci. Já třeba na to používám herbalon s dubovou kůrou. Je na prevenci proti zevním hemoroidům. Po zhruba měsíčním používání zatím v pohodě, takže doporučuju :)

Avatar uživatele
briketka10

používám někdy rektální mast Faktu anebo čípky ty jsou dražší, ale pomáhají :))

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ocko – kam ze to ma ta slecny jit ?? ach jo …

před 4202 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek