Občanský průkaz

Chtěl chych se zeptat,..Jsem v momentalně v Anglii a do CZ pojedu v lednu na tři tydny..což je v pořadku, ale ..ztratil jsem pas a nemam stale novy a mit do te doby zřejmě nebudu protože to není lehke tady vyřidit, takže mam jen Ob, ale ten mě končí 24.5.2010 a ten bych potřeboval vyměnit v CZ až tam budu..Jakym zpusobem, mam to nahlasit až u nas a nebo už ted?? a stihnu tu vyměnu za tři tydny???Moc děkuji

Odpovědi
LuciJe

Ny výměnu OP má úřad 30 dní. Může to být rychlejší, ale těžko Vám to někdo zaručí. řešením by pro Vás mohlo být nechat si ve zkrácené lhůtě vystavit nový pas v ČR (do 15 dnů, platit bude jen 6 měsíců) a poté odevzdat OP do úschovy příslušnému místnímu úřadu s tím, že jste dlouhodobě v zahraničí.