Avatar uživatele
milky milou

Občanský průkaz

jak je to s tím, jak můžu být daleko od domova, a nemít u sebe občanku?je tam stanovena nějaká vzdálenost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4243 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Městská policie v Opavě odpovidá na stejný dotaz, jako je Váš. Překopírovala jsem odpověď.
REAKCE
Dobrý den, občanský průkaz, pokud jste občanem České republiky, musíte mít- musíte ho mít vydán tzn., že ho musíte vlastnit. Nosit ho u sebe nemusíte, není to vaše povinnost. Ale vždy se objeví nějaké „ale“ a stejně tomu je i v tomto případě. Pokud Vás požádá, např. strážník MP nebo policista ČR, o hodnověrné prokázání Vaší totožnosti, může pro Vás vyvstat problém, jak ji prokážete. Pokud by se jednalo o nějakou méně důležitou věc, mohlo by stačit i ústní sdělení, policista nebo strážník si totožnost ověří třeba přes vysílačku nebo telefon a může být vše v pořádku. Může ovšem nastat i jiná situace, kdy ústní sdělení nebude stačit a policisté budou potřebovat Vás ztotožnit bez jakýchkoliv pochybností a budou vyžadovat právě občanský průkaz. (v určitých situacích ho lze nahradit cestovním pasem) V případě, že tento průkaz nebudete mít u sebe, budete muset snést všechny nezbytné úkony, které povedou ke zjištění Vaší totožnosti. Já osobně bych doporučoval všem nosit občanský průkaz, mohou se tak vyhnou spoustě zbytečných problémů.

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:fDhtRy6 _eI0J:www.mp-opava.cz/scripts/ modules/advice/questionlist.ph p%3Fid%3D1%26categid%3D%26aw%3 D%26pg%3D4+Mus%C3%ADm+nosit+ob %C4%8Dansk%C3%BD+pr%C5%AFkaz+i +v+m%C3%ADst%C4%9B+bydli%C5%A1 t%C4%9B%3F&cd=2&hl=cs&ct=clnk& gl=cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

není žádný právní předpis, že musíte mít občanku u sebe. Vždy musíte prokázat svoji totožnost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kupkina

Můj zdravý rozum mi říká, že je prakticky jedno, jestli jsi bez průkazu kilometr od domova nebo pětadvacet kilometrů, odhlédneme-li od toho, že strážník, který tě zadrží, miluje dlouhé pochody.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek