Avatar uživatele
Registrovaný

Občanský průkaz

jak je to s tím, jak můžu být daleko od domova, a nemít u sebe občanku?je tam stanovena nějaká vzdálenost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Městská policie v Opavě odpovidá na stejný dotaz, jako je Váš. Překopírovala jsem odpověď.
REAKCE
Dobrý den, občanský průkaz, pokud jste občanem České republiky, musíte mít- musíte ho mít vydán tzn., že ho musíte vlastnit. Nosit ho u sebe nemusíte, není to vaše povinnost. Ale vždy se objeví nějaké „ale“ a stejně tomu je i v tomto případě. Pokud Vás požádá, např. strážník MP nebo policista ČR, o hodnověrné prokázání Vaší totožnosti, může pro Vás vyvstat problém, jak ji prokážete. Pokud by se jednalo o nějakou méně důležitou věc, mohlo by stačit i ústní sdělení, policista nebo strážník si totožnost ověří třeba přes vysílačku nebo telefon a může být vše v pořádku. Může ovšem nastat i jiná situace, kdy ústní sdělení nebude stačit a policisté budou potřebovat Vás ztotožnit bez jakýchkoliv pochybností a budou vyžadovat právě občanský průkaz. (v určitých situacích ho lze nahradit cestovním pasem) V případě, že tento průkaz nebudete mít u sebe, budete muset snést všechny nezbytné úkony, které povedou ke zjištění Vaší totožnosti. Já osobně bych doporučoval všem nosit občanský průkaz, mohou se tak vyhnou spoustě zbytečných problémů.

Zdroj: http://webcache.googleusercont ent.com/search?q=cache:fDhtRy6 _eI0J:www.mp-opava.cz/scripts/ modules/advice/questionlist.ph p%3Fid%3D1%26categid%3D%26aw%3 D%26pg%3D4+Mus%C3%ADm+nosit+ob %C4%8Dansk%C3%BD+pr%C5%AFkaz+i +v+m%C3%ADst%C4%9B+bydli%C5%A1 t%C4%9B%3F&cd=2&hl=cs&ct=clnk& gl=cz

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

není žádný právní předpis, že musíte mít občanku u sebe. Vždy musíte prokázat svoji totožnost.


Avatar uživatele
Pokročilý

Můj zdravý rozum mi říká, že je prakticky jedno, jestli jsi bez průkazu kilometr od domova nebo pětadvacet kilometrů, odhlédneme-li od toho, že strážník, který tě zadrží, miluje dlouhé pochody.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.