občanský průkaz

Vypršela mi platnost občanského průkazu, jaké dokumenty musím přinést na magistrát a jaké formuláře mám vyplnit? Děkuji za odpověď. Zemanová

Nejlepší odpověď
Dandi

Potřebujete:

vyplněnou žádost o vydání občanského průkazu, kterou obdržíte přímo na oddělení občanských průkazů a evidence obyatel nebo oddělení služeb a informací (informační kancelář v hale ÚMČ Praha 1)
jednu fotografii* , je-li vydáván občanský průkaz se strojově čitelnými údaji,
dvě fotografie*, je-li vydáván občanský průkaz bez strojově čitelných údajů,
doklady stanovené zákonem, viz níže,
popřípadě další doklady osvědčující skutečnosti, o nichž se do občanského průkazu zapisují údaje na žádost občana anebo údaje potřebné k odstranění rozporů zjištěných v údajích uvedených na žádosti s údaji vedenými v informačním systému evidence obyvatel nebo v evidenci občanských průkazů
Doklady musí být předloženy v originále, ověřeném opise nebo ověřené kopii.

K vydání občanského průkazu při skončení jeho platnosti nebo náhradou za dosud platný průkaz předložte dosavadní občanský průkaz.