O kolik zhruba stupňů může být smrk s jinak rovným kmenem směrem od špičky ohnutý, aby mohl být považován za nebezpečný?

Nejlepší odpověď
Drap

Pouze ohnutý smrk v podstatě žádné nebezpečí nepředstavuje, až při silném větru.Samotná ohnutá špička nebývá nebezpečná. Riziko se zvětšuje také při hustém sněhu Jiná situace je, když se strom vyvrací a nedrží v podloží. To potom záleží na velikosti, struktuře podloží a podobně.

Další odpovědi
Kryšpín

Do stáří 10 let může být ohnutý jakkoliv a není nebezpečný