Avatar uživatele
otaznicek84

O kolik cm se může člověk během života zmenšit?

Někde jsem četl, že větší lidi (třeba 2 metry) se během života scvrknou více (třeba na 193) než ti menší (třeba 180 na 178). Je na tom něco pravdivého?

Zajímavá 0 před 2487 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

U každého jedince je to jinak. Záleží jak na výšce, tak typu postavy a na věku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Může to být bohužel i mnohem víc, podle toho co je příčinou. Ochabnutí svalů, osteoporóza, změny na páteři – to dělá obvykle několik centimetrů, ale takzvané kulacení zad: při nich dochází vlivem oslabování opěrného aparátu ke stále většímu předklonu, který ve výsledku může tělesnou výšku pacienta snížit i o dvacet centimetrů. http://www.ule­kare.cz/clanek/os­teoporoza-krade-nejen-kosti-ale-i-telesnou-vysku-12962

Doplněno: právě jsem se změřil a málem mi upadla čelist až na zem: zmenšil jsem se ze 174 na 170 cm! Jak se říká – už rostu do hrobu 🙂

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Taky se může předklonit i více jak o metr a už tak zůstat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

zjentek: nemusí to být jenom předklonění. Jednou jsem vstával ráno z postele tak nějak neuváženě rychle až mě příšerně fiklo v zádech. Pak jsem dva dni chodil po bytě v předklonu. Jednu výhodu to mělo: konečně jsem našel ztracenou mikro paměťovou kartu.

před 2487 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Tak většinou je to ten předklon, což je fajn, protože pohyb metr v záklonu na stáří asi nebude nic moc a krom toho, že ti venku bude pršet do xichtu, tak taky nic nenajdeš. Jednou mě takhle taky posral holub a od tý doby je mne všem líto, snažej se soucítit, povzbudit mne, pánč všude chodím se sklopenou hlavou ;)

před 2487 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek