O je základem života?

Neustále slyšíme nějaká silná hesla že je něco základem života ale kde je pravda?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
ten který je

Štěstí

Základem života je bunka.:-)

Další odpovědi
Drap

Práce

V anketě opět neni uvedena další možnost. Takto se jednoznačně nedá odpovědět. Všechny tyto věci a mnoho dalších jsou součástí života. Záleží také na tomz jakého úhlu se na tuto otázku díváme, v jaké současné situaci jsme, a jak máme seřazen svůj žebříček hodnot.

Lucijej

Boj

Musíš jít dál, abys nezůstal pozadu.

Mapel

Práce

Doplňuji:
není tu žádná možnost se kterou bych se ztotožnil, tak jsem jen plácnul práci. Základem živita bych dal slunce. Bez jeho paprsků tepla bychom nemohli existovat.

anonym

Škola

Protože starý český film se jmenuje Škola základ života, tak uvádím ten.
Neptal jste se na to, co umožnilo život, ale na to, co je jeho základem.
Pro každého člověka je základem života to, co považuje ze svého egoistického hlediska za nejdůležitější. Pro někoho to mohou být dobré vztahy, pro jiného majetek a peníze.
Základem života pro společnost jsou pravidla, předpisy, zákony a normy, na základě kterých je schopna fungovat.
Základem života také může být morálka, kterou se určitá společnost řídí – buď je to morálka a společnost špatná, nebo naopak dobrá a spravedlivá. Raději bych si přála, abych mohla tvrdit, že patřím k dobré a spravedlivé společnosti.

arygnoc

Štěstí

Je veľa ľudí, ktorí si myslia, že žijem, aby som pracoval.
Ja im tvrdím, že pracujem, aby som mohol žiť.

JP.KR.JM.JV

Boj

lenule014

Škola

petula001

Rodina

Doplňuji:
Podle mého názoru je základem všeho rodina. I když ne všichni měli/mají to štěstí. A nemusí to být jen dobře fungující rodina. Chováme se podobně jako naši rodiče, odkoukávali jsme od nich řešení situací a teď je využíváme ve svém vlastním životě. Kdybychom neměli rodinu, nebo někoho blízkého, koho považujeme za rodinu, kdo by nám do života základy dal.
Samozřejmě je na tuto otázku neexistuje jen můj úhel pohledu, ale pokud mám vzít opravdu ten základ, díky komu můžeme do práce chodit, je to rodina.

Damiana

Láska

Získat a udržet si lásku je pořádná PRÁCE. Často o ní (i s ní) člověk svádí pořádný BOJ. Lásce se musí člověk neustále učit (ŠKOLA), aby si jí vážil a nebral ji jako samozřejmost a také ji uměl dávat tomu, kdo si ji zaslouží nebo potřebuje. Díky lásce vzniká RODINA, která kdyź funguje tak, jak by měla, přináší nám skutečné ŠTĚSTÍ. A to všechno dohromady přínáší život. 🙂

Lenule15

Škola