mafyba

Co myslíte je v dnešní době rodina základem života?

Odpovědi
Jose1f

V r. 1884 napsal Bedřich Engels knihu s názvem „Původ rodiny, soukromého vlastnictví a státu.“ V ní bys možná našla filosofickou odpověď na svoji otázku.

Já si myslím, že pro rozvoj jedince měla rodina vždy rozhodující význam a má ho i dnes. Dobré vztahy v rodině jsou velmi důležité. Matka a rodina je tvoje nejbližší společenské prostředí, ze kterého nasáváš vztah k sobě a k okolnímu světu. Inteligenci jsi zdědila v genech po svých rodičích a prarodičích. Svou pílí ji můžeš dál rozvíjet. V rodině vidíš vzory chování, ze kterých čerpáš představy o svých možnostech, čeho můžeš ve svém životě dosáhnout. Rodina ti podle svých možností také poskytuje hmotnou, finanční a duševní oporu, bez které bys v reálném životě tápala ještě víc, než se ti zdá, že tápeš teď.

Abys mohla využívat hodnoty, které ti rodina nabízí, musíš také sama pro svoji rodinu něco udělat. Dobrá rodina drží pohromadě. Problémy řeší společně. Členové rodiny své problémy netají je jeden před druhým, ani jeden druhého neklamou. Zde platí rovnice: kolik dáš, tolik dostáváš.

Každý člověk by měl znát historii svého rodu. Měl by vědět, čím byli jeho rodiče, čím byli jeho prarodiče a čeho v životě dosáli.

V tom vidím rodinu jako základ života.