Avatar uživatele
mapex

O čem mluvit s lidmi?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3054 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

S lidmi se dá mluvit o čemkoliv.

Chcš-li ale, aby měl rozohovor „hlavu a patu“,
mluv o tom, co dobře znáš.

Chceš-li, aby hovor někam směřoval,
aby na pokračování měla zájem i druhá strana,
mluv o věcech, které zajímají obě strany.

______

Dopňuji:

Hlavně mluv česky, nevynechávej části vět ani jednotlivá slova.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Se kterými??
😉
Jsou i tací, s nimiž se nebavím…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

O čem se mluvit? Co je to za výraz? Pokud chceš s lidmi mluvit, musíš mluvit o tom co potřebuješ, co se jich nějak dotýká a k čemu mají co říct. Neni na to žádná universální rada. O jiných věcech budeš mluvit s náhodným člověkem na ulici a o jiných věcech s přáteli nebo s partnerem. Mluv o běžných věcech kolem.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nesmyslně položená otázka.
S lidmi můžu hovořit o všem.Na sportovním zápase o sportu, v zájmovém kroužku (spolku) o společných zájmech (rybáři, hasiči, pejskaři) atd.O politice (nadávat na nynější režim,nebo ho chválit) o zdraví atd.
Je tolik námětů o čem se s lidmi bavit, jen nebýt stydlivý(á) a dát se do řeči.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jsou vánoce, tak třeba: co koupit za dárek mamince, tatínkovi, sestře a všem kolem?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

o tom, co se zdá, že je zajímá a nebo o tom co budou muset dělat/co dělali (co se jich týká).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

S lidmi které znáš, o tom co je zajímá, baví a samozřejmě co zajímá Tebe. S cizími lidmi začni třeba o počasí, o svátcích (o čemkoliv, co je aktuální). Třeba s rodiči, které mají miminko: začnu tím, že je krásné, jak se jmenuje a už si můžem povykládat. S člověkem, který vede psa na vodítku: začnu třeba tím, že je hezký, živý, jaká je to rasa ap. A rozhovor téměř o všem,který začal „banálně aktuálně“ je tady. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arachis

Byly doby, kdy jsem se na to ptala také,nechtěla jsem chodit na žádné akce, protože jsem nevěděla o čem se mám s lidmi bavit. Později jsem přišla na to, vůbec mluvit nemusím, stačí poslouchat,( z 90% dělat, že poslouchám). Oni se vypovídali, ulevilo se jim. Stačilo jen položit přiměřenou otázku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek