Sad770

Komunikace, interakce s lidmi, asociál ?

Zdravím, mám problém s komunikací s lidma, nevím o čem mluvit, když už neco chci říct stydím/bojím se. Dá se říct, že nemám jiné kamarady než nynější spolužáky ( např. nikoho z místa bydliště či základky atd. ). Nemam moc sebevedomi, neumím se prosadit, rozhodovat. Kdyz uz chci neco rict, vetsinou se neodvazim a zachvili toho lituju, obvinuju se. Obcas najdu jedno tema na komunikaci, ale to je par minut a tim to hasne, nevim o cem dal.Z toho vseho vyplýva samozrejme spatna komunikace s divkama, vubec se k necemu odhodlat. Proste jsem asi asocial :D ? Co s tim???, uz doufam snad v nejaky zazrak jinak nevim. Predem moc diky za napady/odpovedi
Doplňuji:
Moc děkuji za rychlé odpovědi, abych upřesnil, bude mi 17. Opravdu jde hlave o tu komunikaci s ostatnimi a chtel bych to urcite nejakym zpusobem zdokonalit, ne jen mlcet. Popravde jsem mezi lidmi, v mensi skupince rad, rad posloucham, ale proste mi vadi nebo me mrzi ze jsem tak trochu mimo ne, nevim co k danemu tematu rict, nejvic me mrzi ze je nekdo kdo se snazi semnou mluvit, komunikovat, ale ja nedokazu odpovedet skoro jinak nez ano, ne :( takze bych byl rad za zlepseni, taky treba primy pohled do oci pri komunikaci mi dela, mozna uz jen delal, problem, na tom se us snazim pracovat. Ale opravdu nevim jak zdokonalit o cem mluvit, mozna je to i kreativnost, neumim treba vymyslet co nakreslit, vybrat, rozhodnout se …

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nejsi asociál!!!! Jsi jen introvert, na tom není nic špatného, časem narazíš na někoho, komu tvá uzavřená povaha bude vyhovovat. Myslím si, že to nemá smysl nějak násilím přemáhat a vymýšlet si témata k hovoru. Někdy je dvou lidem spolu mnohem líp, když mlčí. Uvidíš, že si k sobě blízkého člověka najdeš.

Další odpovědi
iceT

Nepíšeš kolik ti je let,já jsem byla taky taková tichá,uzavřená,sty­děla jsem se něco říct,hlavně mezi spolužáky,oslovit sama kluka jsem se neodvážila,ba ani kamarády jsem neměla,ani na ZŠ,ani později na střední.
Ono se to jaksi protrhlo samo,nebo jsem z toho vyrostla,nevím a nyní nemám ani trému ani se nestydím mluvit s cizími lidmi.Dokonce mám problém někoho někdy pusti ke slovu.

arygnoc

nie ste asi asociál:

asociál
asociálka
● jedinec, ktorého chovanie sa vymyká spoločenským zásadam.
● človek bez sociálneho cítenia, bezoľadný človek.
● hovorovo, kto porušuje práva a záujmy spoločnosti, človek bez sociálneho cítenia, vyhranený sebec.
● príživník.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=aso­ci%C3%A1l

skôr by som povedal, že ste sociálne nevyzrelý.

pokiaľ máte problémy s komunikáciou, každý odporník – psychológ vám poradí, doporučí tréning i tréningové postupy a skupiny.
Doplňuji:
„nevim co k danemu tematu rict“

problém môže byť i nedostatočný rozhľad v tej ktorej tématike rozhovoru.

pokiaľ máte tie to problémy i v tématike, ktorá je vám blízka, to už je skutočne psychologický problém.

trápenie vám nepomôže, skúste hľadať odpornú pomoc.
zaujímavé môžu byť i kurzy rétoriky.

petra15

Nic si z toho nedelej,to je normalni v tvem veku. Me je 15 a citim se na 18,tobe je- nevim kolik,ale citis se na 12,to je u kluku caste,ze nejsou tak daleko jako jejich vrstevnice,behem casu se to ale zlepsi.Kluci komunikuji radi o technice(au­ta,zbrane…)a holky o citech(o lidech)a prijdou spolu do kontaktu pres „uprimnou"las­ku,nestyd se za "pohledy“,registruj pohledy divek......:-)

MK44

Slovo „asociál“ se používá pro jedince, kteří se chovají agresivně, příživnicky a své okolí obtěžují. Podle Tvého písemného projevu soudě, nevidím důvod, proč bys se měl takto označovat. To, co popisuješ, bude spíš společenská plachost.

Co s ní, tady už naznačili jiní. Mně se jen vybavil případ jednoho človíka, který též měl problém zapojit se do hovoru. K tomu, zda je lepší Sparta nebo Baník, koks nebo krek, kdo si co nenechá líbit od matky nebo kdo komu víc rozbil hubu, prostě neměl co říct. Chvíli mu trvalo, než mu došlo, že je ve společnosti hovad, která se, pochopitelně, vybavovala o hovadinách. Tak si našel kamarády, s kterými bylo o čem mluvit. Tady záleží, co Tě zajímá. Pro někoho je to házená ve sportovním oddíle, pro někoho sbírání známek, pro jiného sci-fi literatura, pro dalšího turistika nebo starobylá architektura. Zájmů je spousta a jeden se musí seznámit s více lidmi, než najde toho, s kým si má víc co říct. Podobně se slečnama. Když je jedna pohledná, zatají se člověku dech. To je normální. Ale to, že si s ní nemá co říct může být i tím, že je to pěkná husa a normálně se s ní bavit nedá. Je správné, že se na sobě pracuješ, jen to sebeobviňování k ničemu není. Zvlášť když chyba může být do nějaké míry i v těch kolem. Nikdo nejsme dokonalý a tedy ani oni ne!

arygnoc

uznávam, i odborník môže byť odporný – ten preklep v odpovedi sa podaril.

;)