DanciBell

Dá se zde mluvit o přátelství?

Vsechno to začalo zhruba pred pul rokem , kamaradka sháněla praci a tak jsem ji pres svou známou , sehnala dobre misto v jedné firme. Jelikoz potrebovala vylepšit svoji němčinu , začala dochazet do jazykovky , ja v te dobe dochazela na španělštinu, a tak jsem ji doporučila jazykovku . Tenkrát se tam poznala s lektorem, do kterého se zakoukala. Ze zacatku to bylo vsechno v pohode, ale pak začala totalne blaznit a neustale mu nadbihala i kdyz vedela, ze je ženatý a ma male dite. Jemně jsem ji to rozmlouvala slovy “ být to na mě tak na něho kašlu, je ženatý , má rodinu. Ale je to tvá věc” ..
Nedala si říct , pokaždé, když jsem se s ní viděla nedokázala mluvit o ničem jiném . Čas se vlekl. Jednoho dne se mi ozvala má známá z firmy kde pracovala má kamarádka , že jsou s ní velice nespokojeni . Nebylo na ní v ničem spolehnutí , pozdní příchody , nedodělaná prace. Požádala mě, abych si s ní nějak promluvila , prý dostane poslední šanci jinak přijde o místo.
A tak jsem se s ní sešla. Vypadlo z ní , že je do lektora natolik zamilovaná, že někdy trpí depresema a musí brát nekdy i léky na psychiku .Nedokaze se tak věnovat nicemu…Natož jsem ji v dobrém slovasmyslu vynadala, at se Kouká vzchopit , že jsem její opora , ať na něj kašle a věnuje se sobe a sve praci , pochopitelne slíbila ze vsechno urovna.
Ubehl mesic a opět se mi ozvala ma znama z firmy , tentokrat s mírně naštvaným hlasem , ze mou kamarádku propouští . Okamžitě jsem ji zavolala se slovy co blbneš? Proč si děláš zbytecne problemy ? Měla jsi vse zarizeno tak co se deje? Z telefonu se jen ozvalo “ nikdo se te o nic neprosil” a zavesila. Přitom mi predtim tvrdila jak si vse zařídila .Postupnem jsem zajišťovala , že mi lhala v maličkostech. Od te doby to jde z kopce .. jakmile clovek ztratí důvěru , je to zle.. ozvala se mi po měsíci ze leti na dovolenou , kdyz jsem se ji napsala ze jsem rada ze se taky ozvala po takové dobe , odvětila mi pouze ze nebyl důvod se mi ozývat… Dělala hodně věcí jako já, obcas mi to přišlo komické ale zaroven mi imponovalo , že jsem treba pro ni v něčem inspiraci .spíš jsem se ji vždy snažila nakopnout nahoru a dodávala sebevědomí , ostatně to tak u kamarádek bývá.Vsechno fungovalo do doby nez ji totalne hráblo.. tisíckrát jsem si prehravala v hlave jestli jsem ji neco špatného nerekla nebo neudelala chybu .. mrzi me to, ale pokládám si otazku “ Byla to opravdu kamaradka?” Co s tim ? Zkoušela jsem si s ní několikrát promluvit ale očividně jí je všechno jedno. Od doby co jsem pro ni dělala přestat věci , se najednou stáhla a nejeví zájem.

Nejlepší odpověď
nyjono

Můj názor. Podpora kamarádky je dobrá věc. Když se neozývá, je OK se jí ozvat.
Ale dlouhodobá aktivita pouze z jedné strany? Nejsem toho zastáncem. Prodlužuju intervaly, pokud není zájem z druhé strany, ozývám se poté už jen sporadicky.
Kamarádka / „kamarádka“ se buď srovná ( třeba ji ještě nepřešla zamilovanost) neno nemáš čeho litovat.
Určitě nemáš jen tu jednu.
Ale …nnejsi sama, mám horší zkušenost, v podobném duchu.

Další odpovědi
Drap

Přátelství ani kamarádství se nedá ničím měřit. To lze pouze poznat a cítit citem. Ten je samozřejmě u každého jiný, tak si to budeš muset zvážit sama.

dubraro

Udělala jsi, co bylo ve tvých silách. Komu není rady, tomu není pomoci.

orestez

Tady nejde o otázku přátelství. Tady má vaše kamarádka nahrábnuto na léčbu. Zvažte to, pokud se zabije, bude vás to mrzet

ivzez

Ne, nebyla to dobrá kamarádka.

pizlicka

Do srdce dotyčné nevidíš. Otázkou je, zdali TY SAMA jsi dobrá kamarádka, pomáháš nezištně, nerekapituluješ, jak se ti to vrací, a děláš pro druhého věci jen proto, že ti na něm prostě záleží. Pravý přítel se nedívá a nikdy neklade otázku-CO Z TOHO MÁM? Nemá tzv. misky vah, kterými vyvažuje počet dobrých skutků z jedné, a druhé strany.

orestez

Ivzez, ta osoba je mimo, potřebuje lékařskou pomoc.

pizlicka

Přesně tak,pokud někdo soudí hned šmahem– NE NENI TO DOBRA KAMARÁDKA,očekává tzv.oplatky,neboli–jádávám očekávám,že ty budeš taky.