O čem přemýšlí mimino, když celý den jen leží?

Nejlepší odpověď
annas

Na co přišli psychologové? Zajímavosti o kojenci, jeho smíchu, poznávání tváří, sench, vydávání zvuku atd. v odkazu.

http://www.vej­prnice.estran­ky.cz/clanky/o­cem-dite-premysli.html

Na co myslí kojenec?
Před sto lety psychologové popsali mozek kojence jako ,bzučící chaos'. Dnes jsou už jejich názory vlídnější. Děti se snaží pochopit svět kolem sebe od okamžiku, kdy se na něm objeví. Jsou to malí experimentátoři. Shromažďují informace o svém okolí a třídí je. Pozornost kojence udržíte výrazně delší dobu, pokud uděláte něco nečekaného. Třeba vezmete krabici, která byla předtím na poličce, (a dítě ji tam vidělo), zavěsíte ji na provázek a začnete s ní před potomkem houpat. Kojenci sice nepřemýšlí o filozofických otázkách vzniku světa, ale zajímá je, jak se věci chovají a jak na sebe vzájemně působí.

Další odpovědi
zzzzz

Neleží, vždyť si sním maminka hraje a věnuje se mu. Myslím, že přemýšlí o jídle a o tom, že je v suchu a je mu teplo.

Damiana

Jak které. Určitě rozdílně „přemýšlel“ Sigmund Freud a jinak Ferenc Lakatoš:-)

Btw – Pomocí hloubkové psychoanalýzy se to dá v dospělosti zjistit.

klob1

Možná nad tím,co to ti lidé tak hloupě dělají celou tu dobu na něho..
A pak co může jiného dělat,když třeba nechodí, nesedí.
Třeba sleduje co se kolem něho děje,pak se v duchu směje.Co to dávají za hloupost třeba v televizi a proč ty jeho lidé kolem na to tak se dívají.
Co bude dělat po tom,až nebude přemýšlet a ležet.
Možná proč zrovna má kolem se sebe zrovna tyto lidi?A co se bude dít.

huxa

Zcela logicky-sám se nemůžeš téměř vůbec hýbat, jsi v prostředí, kde dané věci neznáš, nevíš, co dělají a k čemu slouží, nevíš, kdo jsou lidé kolem tebe, neznáš jejich jazyk a nemáš vůbec možnost, jak se s nimi dorozumět. Osobně bych v tomto momentě byl za několik měsíců vstřebávání informací vážně rád a neměl bych čas na přemýšlení kromě myšlenek spojených s adaptací na dané prostředí.