Avatar uživatele
Edity

Notebook furt na nabíječce i po 100%

Ahoj chci se zeptat mám notebook HP laptop
15s-fq3×x a nechávám ho furt na nabíječce při používání i když je nabitý třeba několik dnů a chci se zeptat jestli to vadí nebo ne ? A jak dlouho při tomhle používání vydrží baterka atd ?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 139 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Pokud svůj notebook používáte převážně na jednom místě a je často připojen k napájení, může to mít vliv na jeho baterii. Neustálé nabíjení ji může rychleji vyčerpat.

Nicméně, mnoho moderních notebooků má funkci, která zastaví nabíjení, jakmile je baterie na 100%. To znamená, že i když je notebook připojený k napájení, baterie se už dále nenabíjí. V tomto případě by nemělo docházet k poškození baterie.

Nicméně, pokud chcete prodloužit životnost baterie, doporučuje se notebook občas odpojit, nechat baterii trochu vybít a pak ji znovu nabít. Také je dobré držet baterii nabitou v rozmezí 20–80%.

Na druhou část otázky – jak dlouho při tomto způsobu použití vydrží baterie – se těžko odpovídá. Záleží na řadě faktorů, včetně typu baterie, výrobce a jak často a jak dlouho je notebook v provozu. Obecně se ale dá říci, že při správné péči by měla baterie v notebooku vydržet alespoň několik let.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
OSHO

Je zde mnoho programů a ulit na nastavení baterie aby dlouho vydžela

Zdroj: https://www.slu­necnice.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

U moderních přístrojů automatika odpojí nabíjení po nabití a zpustí ho opět ve chvíli, kdy bude potřeba. Pouze, pokud už baterie dožívá, nebo je NTB používán jen na jednom místě, je lépe ji vyjmout a provozovat NTB připojením na síť.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Při instalaci Windows 10 mi kolega jistil, že baterie je už „na odchodu“, byla mírně nafouklá. Tak ji dal pryč a od té doby funguji bez ní a vůbec mi nechybí. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Modenrí NTB by to měli zvládat. Pokud je horší obslauha akumulátoru, může během cca 1–2 let odejít kvůli tomu, že mu přebíjení nedělá dobře. U moderních by to mělo být OK.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek