autacek

No vida, to znamená, že zboží z Číny může být infekční?

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/cla­nek/karantena-nestaci-lidske-koronaviry-preziji-na-vzduchu-az-devet-dni-40313415

Tak děkuji za ty mínusové palce z minula…

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… no, jestli sem dorazí do devíti dnů, o čemž pochybuju, tak jo, ale se mi zdá,že je vokurková sezóna asi, že novináři furt jen straší … ten stejnej odbornej časopis, kterej citujou novinky napsal toto: Čínských zásilek z e-shopů se nebojte. Koronavirus v nich být nemůže https://www.me­sec.cz/clanky/cin­skych-zasilek-z-eshopu-se-nebojte-koronavirus-v-nich-byt-nemuze/ … znáš to, novinky.cz …

Další odpovědi
Alesh

„Lidské koronaviry totiž mohou mimo hostitele, tedy na povrchu věcí, přežít až devět dní.“

Jak myslíš, že sem ten balíček tou lodí jde dlouho?

Hufnágl

Může být infekční. Co třeba bublinkové fólie, které číňané plní vzduchem, který je třeba z Wu-chan?!

Smack

Tak bych to neriskoval nakupovat, hlavně bych vynechal nákup na www.wish.com

dubraro

Teoreticky, snad. Muselo by se poslat letecky, normálně to z čínských e-shopů jde nejméně měsíc.

zjentek

Tys si objednal mínusový palce z Číny?

Alesh

Ne, má jen vidiny v důsledku infikace nějakým blíže nespecifikovaným virem z Číny. 😉

autacek

Přesně tak. Jinak něco sem chodí i letadly…