Avatar uživatele
venacz

Prádlo bez ohledu na použitou aviváž nevoní. Co s tím?

Mám problém, ať použijeme jakoukoliv aviváž, prádlo nevoní. Nedávno dokonce trochu smrdělo po odpadu. Nalil jsem do odpadní hadice tekutý čistič odpadu, použil čistič pračky od Lanzy, a prádlo pořád nevoní. Nemáte nějaký tip co s tím? Pračka nemá ještě ani 2 roky.

Zajímavá 0 před 2418 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Muffz

Já před pár měsíci „pračku vypral“ octem. První jsem ji očistil, všechny záhyby na těsnící gumě, filtr, odpumpoval vodu z okolí filtru (vždycky tam něco zůstane). Pak jsem rozlil litr octu do nádobek na aviváž, prášek a zbytek do bubnu. Režim na nejdelší s nejvyšší teplotou. Po vyprání se buben lesknul, zmizela ta usazená špína, prádlo od té doby voní víc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Před použitím aviváže je nutné prádlo vyprat do čista.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Prádlo také odmítne vonět, když ho po vyprání necháš v pračce odpočívat! Po vyprání musí ihned ven a na vzduchu uschout

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ověř si, zda pračka dobře odčerpává vodu, zda není ucpané sítko na odtoku (některé pračky mají, některé ne), zda dobře odtéká odpad, vyčisti pračku jak radí Muffz – toho octa tam můžeš nalít víc, nám servisák po výměně topného tělesa (v záruce… a to prý mělo být topné těleso extra odolné vůči vodnímu kameni) radil nalít tam na čištění 3 litry a pustit vyvářku. Prádlo by po vyprání mělo vonět i bez aviváže – a to se snažíme používat mýdlový gel bez parfému (nebo alespoň s minimem)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek