zjentek

Nevíte, proč černoši žijící mimo svůj domovský kontinent časem trocha nevyblednou?

Přece skoro nikde slunko nepere tak, jako v Africe. No já jsem toto po dlouhá léta pozoroval konkrétně u Reye Korantenga, než jsem to začal řešit. Nic… týpek furt stejný. Přece s trochou nadsázky se i zde dá říci, že genotyp je soubor znaků, jež jsou vytvářeny i prostředím, v němž se jedinec pohybuje.

.............­.............­.............

Ad Drap: Ba jo, opálím se! Určitě.

Nejlepší odpověď
Kepler

Oni to nemají z opálení, už je tak od přírody geneticky vybaven. Melanin po celé kůži, jen na chodidlech a vnitřku dlaní méně. Jako lidoopové. Ale říká se, že i Súdanec hrůzou zpopelaví, když na něj začne střílet Al-Kaidá.

Další odpovědi
aliendrone

Asi něco s DNA, zoologie mě moc nebere. Co takhle se zeptat odborníka veterináře? Ten by o tom MOHL něco vědět, venkoncem má (nejen) opičky v popisu práce. ;) :D :D

successful

Už to mají v DNA, tak jako my to svoje nebo Asiaté. Časem a evolucí se možná opět trochu pozmění a přízpůsobí tamnímu prostředí, ale to asi až během (několika) tisíc let. Nic se takto drasticky nemění během jednoho života ani dvou, tří generací/pokolení. Chce to velmi dlouhé roky, něco staletí, něco tisíce let i víc jak deset tisíc. Podědit po blízkých předcích, co by jedince velmi ovlivnilo v tak krátké době, jsou leda nějaké schopnosti jako kreslení, zpěv, reflexy atd. Dobré vlohy pro něco. Ten vzhled (včetně barvy kůže) se samozřejmě může změnit i v jedné generaci, ale to z důvodu spojení se s někým „rozdílným.“ Tzn., že dítě má dva odlišnějčí rodiče (např. černoch a běloška atd), to ale není vlivem prostředí, ale vlivem „mísení“ DNA mezi lidmi.
Jenže těžko říct, jak bude probíhat další evoluce v moderním prostředí. A taky jak bude vypadat planeta. Tam, kde je dnes Sahara byla dřív (ani ne tak dávno) úrodná půda a plno vody, podobně prý i Antarktida. Pak je to ještě globální oteplování, přepólování a bůhvíco ještě.

Drap

Ty když budeš pobývat dlouhodobě v Africe, taky nesčernáš.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Až do dneška jsem si myslel, že trochu vyblednou. Aspoň podle obrázků a videí na internetu jsem si tak nevědomky vytvořil závěr, že už po kratší době jsou znatelně bledší. Tedy pořád to jsou kovaní černoši, to vyblednutí bych odhadoval tak cca o 20–30 %. Tak teď nevím.