Ver17109

Nevíte o nějakém dobrém historickém filmu?

Mám ráda historii a tak bych se ráda podívala na nějaký film.

Nejlépe, kdyby byl novější a zaměřený na středověk (jak u nás, tak i ve světě).

Za každý tip děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Filmy o stsředověku ke stažení
https://filmy­.showbiz.cz/vyh­ledavac/stredo­vek/

Historické filmy – můžete si vybrat ´a podívat, zda jsou všechny on-line

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b&q=Jm%C3%A9n­o+r%C5%AF%C5%BE­e+(film)&stic­k=H4sIAAAAAAA­AAONgVeLUz9U3SDPJNa­oyks3ILC7JL8pMzj68U­iEtMye3UqG45Oj­M1JT8siOzs08xIp­RC2YbxBmnmpxg5wOz­0ZHOYsHllmckpRi4Q2­8g8KSelAsoxTTM1M8qBcpKL­ikrMkqGcsviCLLMsKMek­Mt3QGK4sw9DCNB5mcm5xUR­JUIjc-Ka-qBCphWWxpmA5lp-QZlqdDFSUVm1eV­mEEljJPNCk2gbKPc­tKL0R4xfGbkFXv64Jyz1mnHS­mpPXGJ8wcgn45Oc­Xp-ZUBqXmJJakpoT­kC6lwsbnmlWSWVAp­JcfFIgX1rUpRVpcEg­xcUF5wmtZOTiD­k4tCcn3zU_JTKsUm­skoNA2baRpw0-S4-KQggVRgUFxVDDSPhwuJ­LxSBaqCnkDsXp29qbl­JqUbF_mpAVF5dzfk5O­anJJZn6ekA6XqJSgfjJc­QB8UfyAjhbkwhXkA­YMi-f_gBAAA&npsic=0&sa­=X&ved=0ahUKEw­ja3vyo9P7eAhU­FElAKHaJcCKoQ-BYIKg

Další odpovědi
aliendrone

Hm, to je těžké, protože když se na něco ptám já, tak přes upřímnou snahu i odpovdět dochází velm často k situaci, kdy doporučovaný flm znám (jsem viděl).

Hned z první (jestlis neviděla) – „Jméno růže“ (taková středověká detektivka s Connerym – je to na motiv románu Umberta Ecca), „Vikingové“ (trošku akční, trošku mysteriózní s Tončou Banderaskou), popřípadě „Hon na čarodějnice“ (spíš dobrodružný, než horrůrek s N. Cagem).

Sakra – málem bych zapoměl – protože jsi holka, mohlo by se ti líbit https://www.csfd­.cz/film/230172-arn/prehled/ (spíš romantický, ale ne moc přehnaně).

Hele, fakt těžko něco doporučit, každý máme jiný vkus, podle mne tyhle rozhodně nenasejří. ;) :)

Palpatine

Za mě bych doporučil z filmů se středověkou tématikou například Království nebeské, Statečné srdce, Příběh rytíře, Monty Python a svatý grál. Nevím jestli všechny z nich jsou historicky přesné ale zábavné jsou.

Anikitos

Poslední samuraj, Království nebeské, Král Artuš, Troja, Princ z Persie, Zorro, Bohové Egypta, Centurion, Orel 9. legie, Sherlock Holmes (2009, 2011), …

Za historickou přesnost neručím.. žádná tam není, ale jsou to docela dobré filmy, vesměs akční. :)

Dál třeba: Poslední legie, Gladiátor, Amadeus, Goyovy přízraky, Bratrstvo vlků: hon na bestii, Černé zlato (2011), Piráti z Karibiku, Poslední Mohykán, Ilusionista, Dokonalý trik, Robin Hood: Král zbojníků, Jana Eyrová, Láska v Bílém Pekle, Sever a Jih, Pompeje, Tři Mušketýři Ben Hur (2010), Drákula (1992),…

Ranhojič je prý dobrý, ale ještě jsem ho neviděl.

xxx3

Údolí včel, Markéta Lazarová, Andrej Rublev, Ran…