Dochy

Nevíte někdo, jak je to s přechodem DVB-T / DVB-T2?

Konkrétně Praha/Středočeský kraj.
Podle informací, které jsem našel, už jsme o ČT-D (to nejdůležitější 😉 ) měli na DVB-T dávno přijít. Fakt je, že někdy v prosinci nebo listopadu? se nám ČT-D ztratil, ale zas jsme ho naladili a stále jej máme. Podle mých informací by v DVB-T měl být jen v multiplexu 1, který už měl přestat vysílat…

Odpovědi
anonym

Pokud budou vypínat určitě vždy vypnout celý multiplex aby uvolnili kanál, takže nemá smysl vypínat jen ČT-D ale celý Multiplex 1 na kanále 53, který má být nahrazen Multiplexem 21 na kanále 26 … takže nezmizí jen D-čko, to by nemělo smysl.

Viz https://www.te­levizniweb.cz/2020/01/­vypinani-dvb-t-v-roce-2020-mesic-po-mesici-kdy-a-kde-se-bude-prechazet-na-dvb-t2/

mosoj

Vše je správně. Vypnutí DVB T1 ve středočeském kraji bylo posunuto o měsíc, neb prý technické služby nestačily přeladit všechny společné antény v dosahu Cukráku a Žižkova.

Keplere ten souběh je jíž téměř rok a končí!!!

Kepler

Myslím, že po nějakou dobu ještě poběží souběh vysílání v obou normách.

Dochy

Dík Mosoji… Právě tuhle informaci jsem někde zaslechl na půl ucha a nepodařilo se mi ji ověřit ani upřesnit. A to jsem se dokonce i snažil 😉

Dochy

Kepler/Ge0rge: No právě že Cukrák i Žižkov už mají být bez MUX1 od listopadu a podle informací které mám bych v okolí nic jiného s CT-D mít neměl… Ale já CT-D mám. OK překonám lenost a večer se podívám na jaké frekvenci to vůbec je… 😉