Kepler

Už jste někdo přešel na příjem v nové normě DVBT2? Všimli jste si nějakého zlepšení kvality obrazu?

Tak, jak se předem deklaruje? U jakých parametrů TV by zlepšení mělo být pozorovatelné?

Doplněno: definitivní ukončení vysílání ve staré normě je naplánováno na 1.2.2021 http://www.dvbt2o­vereno.cz/

Nejlepší odpověď
dr.luha

To není pro zlepšení kvality, ale pro úsporu přenosu dat. (H265-větší komprese).

Další odpovědi
autacek

Zkoušel jsem, ale nepřešel. Kvalitu bys měl poznat na rozlišení a na bitrate. Čím vyšší, tím teoreticky kvalitnější. Představ si to, jako bys chtěl předat zprávu na listu papíru, ten zmačkal a pak znovu vyhladil. Nová vyšší komprese znamená ještě víc zmačkat a následně vyhladit alespoň tak, jak při předchozím postupu.

Pro běžného pozorovatele rozdíl k lepšímu nepoznáš, tedy při marketingově stejném rozlišení.

Ušel ventil

Zatím nepřešel , je čas ,
co kdyby než odpojí DVB -T (2021 ???)náhodou přešli na DVB – T 3 ?

A ukončení DVB -T prý zatím není známo .
Přesné termíny ukončení vysílání z jednotlivých vysílačů zatím nejsou známy.
https://www.dvb-t2.cz/terminy-ukonceni-vysilani-dvb-t/

mosoj

Zlepšení v současné době je u paketu ČT, kde všechny stanice vysílají ve vysokém rozlišení!! To snad poznáš. Ostatní stanice pokud vysílají ve full HD tak za poplatek a to již zřejmě zůstane.

Ukončení vysílání v DVBT nebude jednorázově, ale vysílače se začnou vypínat postupně od podzimu 2019. Takže velmi bude záležet na tom kde kdo bydlí.
Je velice pravděpodobné, že některé vysílače skončí již letos.

Arne1

Dokud mi bude UPC poskytovat programy v původním DVB-T, tak nevidím důvod přechod nějak řešit. A až to změní, tak to budu řešit.

mosoj

dr. luha : Vysílání ve vysokém rozlišení není zlepšení kvality? A to umožňuje právě ta vyšší komprese.

Kepler

Ušel ventil: na otázku odpovídáš jen částečně: nepřešel. Definitivní ukončení vysílání ve staré normě známo je: 1.2.2021 Ostatní je pro mně irelevantní.