zuzkax0

Nevíte co znamená křížek v idosu?

Nejlepší odpověď
quentos

Podle toho kde a jaký? Jestli se podobná kříži na kostelu nebo hrobě a je v kolonce „jede v“, tak se jedná o obecný symbol pro neděle a státem uznané svátky.
Je-li to však křížek podobný symbolu „krát“ nebo zkříženým kladivům, jedná se naopak o symbol pro pracovní den.
Doplňuji:
*podobá … a otaznák navíc, sorry :{/>

Další odpovědi
annas

Křížek v jízdních řádech znamená, že spoj jede jen v neděli.

Ale měla jste vložit pro ověření konkrétní spoj.
Doplňuji:
Omlouvám se, zapomněla jsem na svátky.
Křížek = spoj jezdí v neděli a ve státní svátky ČR

JájsemRaibek

Jen doplním anas o údaj, že spoj označenž křížkem † jede jen v neděli nebo státem uznaném státním svátku.
Pokud by spoj jel pouze v neděli, byl by údaj vyjádřen číslem 7 v kroužku.
Doplňuji:
Ještě si dovolím upozornit na případné omezení vyjádřené číslem v příslušném sloupci spoje a to z důvodu omezení spoje.
Může se totiž stát, že spoj by měl jet ve svátek např. v pondělí velikonoční (6.4.2015), ale nejede a to z důvodu možného omezení.

ivzez

Existují spoje, které jedou pouze ve svátek?
Jak by byly označeny takové spoje?

JájsemRaibek

Takový spoj by byl označen číslem na horní straně sloupečku a dole ve vysvětlivkách by bylo uvedeno, že jede tehdy a tehdy.