Max Bekrt

Nevíte, čím to je? Může se něco stát?

Když si nabíjím mobil, bzučí/píská to v zásuvce.. Co se děje?

Odpovědi
Pruzkumnik

to je nabíječkou, je to vlastně spínaný zdroj v němž je trafo které převádí proud na nižší napětí, no a to bzučení/pískání,to je kvůli tomu že to trafo má vynutí které je zalité pryskyřicí která nejspíš nebude rovnoměrně nalité, no a nebo je cívka málo/hodně utažená
ale neboj, není to rozbitý, nic se ti nestane :D

Dochy

Pokud píská zdroj, je to někdy normální, jindy to může znamenat (zvlášť pokud je to hlasitější, zdroj se výrazně zahřívá a pomalu nebo vůbec nabíjí) že odešli některé součásti a brzo se odporoučí. Pokud píská v zásuvce, měl by ji prohlédnout elektrikář a přinejmenším dotáhnout šroubky.

Cenobita

Zásuvka může být vadná a vevnitř může jiskřit, navíječky mají kolíky užší, chtělo by to otevřít a zjistit co s tou zásuvkou je, nebo používat nějakou redukci.

Některé rychlonabíječky mají v sobě elektroniku i ta může vydávat zvuky, ideální by bylo vyzkoušet nabíječku i v jiné zásuvce, jestli také píská.