Kreama

nevěřící x ateista

Je nevěřící to samé jako ateista?
Někde jsem četla, že ateista je ten, kdo popírá, odmítá boha a náboženství
Naopak nevěřící je ten, komu je to jedno… A právě nevím, jestli to tak opravdu je, nebo jak je to správně
děkuju za objasnění

Nejlepší odpověď
badisko

ateista… Ateismus (z řeckého α, a záporná předpona + θέος, theos bůh), doslova život bez Boha či bohů, se obvykle chápe v širokém smyslu jako prostá absence víry v Boha či duchovní bytosti vůbec.[1] Může však znamenat také výslovné popření Boha nebo odmítání náboženství, a to buď tolerantní, anebo bojovné. V tomto případě se ovšem obvykle vymezuje proti určité, v dané kultuře převládající představě Boha a proti určité formě náboženství. Má proto jiný obsah v prostředí kultovního náboženství „pohanských“ společností než v prostředí monoteistických náboženství s jejich více méně zvnitřněným a osobním vztahem k jedinému Bohu. Ateismus je tedy široký pojem, jehož zastánce kromě toho spojuje právě odpor a odmítání náboženství, kdežto v jiných ohledech nemají často nic společného.
vice v odkaze …>>> http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­teismus

Problem je v tom ze ateismus je urcitou formou viry …:D on sice neveri v boha ci bohy …ale veri ve sve presveceni …takze je take verici …narozdil od toho kdo je neverici ..a osobne zadneho nevericiho neznam …:D v tom smyslu ze se treba prasti do prstu a rekne Jezisi …uz v tom je zrnko viry …
Doplňuji:
Ikdyz Edmund Burke jednou relk …>> Pisatele proti nabozenstvi si davaji velky pozor ..aby pri brojeni proti kazdemu systemu nezalozili svuj vlastni …
a tak se to ma i s ateisty …sice neveri v boha …ale veri samotne myslence ateismu …zato uplny neznaboh byt za A nemuze v tomto svete by to musel byt clovek maximalne izolovany uz od mala …za B …by to musel byt genius nebo totalni pako …aby alespon jednou v zivote nepomyslel v tezkych chvilich na boha a nepozadal ho a to i nevedomky o pomoc …

Další odpovědi
Pepa25

Ano, ten rozdíl je jak píšeš.

Mc Merkurion

z hlediska islámu je nevěřící katolík
z hlediska katolíků je nevěřící udhista
atd
ateista je nevěřící pro všechny,nevěří v žádného boha
zdroj: ateista
Doplňuji:
mělo být budhista,ale je vcelku jedno,které náboženství použiji
ateista