yerboi

Nevadí, že jsem si vybral 8 knížek z jednoho období, které je do 19. století?

Do konce 18 století mám 2 knížky pak 8 knížek do konce 19 století pak 5 a 5 knížek ze světové a české literatury z 20 a 21 století.

Je to v pořádku? Nevím jestli mi dovolí mít 8 knížek z toho jednoho období..

Maturitní četba, zapomněl jsem dodat. U každého období psali jen kolik min. knížek máme mít.
děkuji

Odpovědi
Drap

Nám to nevadí ai vše povolujeme. Ovšem nevíme k čemu si knihy vybíral? A jaké bylo zadání?

annas

Nám to nevadí, ale záleží na tom, které autory jste si vybral.

Máte doporučených 20 knih z české a světové literatury od počátku jejiho vzniku do současnosti.

Je správné, když si přečtete knihy z každého literárního období. Můžete pak snáz charakterizovat např. romantismus, renesanční drama Shakespearova, meziválečnou literaturu, současnost.

Záleží na otázce, kterou si u maturity vytáhnete. Když znáte dílo, usnadní vám to i znalost spisovatelova života, období, které ho ovlivnilo atd., takže částečně literárněhistorický kontext.

Méně autorů je někdy více – z každého období si vybrat autory, třeba 2 jeho díla, která vám vyhovují. Pak je možné i srovnávat.

Ale dílo přečíst, pochopit je, hlavně poezii. Záleží také na tom, jak budete mít u maturity šťastnou ruku´při tažení otázky a zda svou četbu při ústní zkoušce využijete.

Kelt

Otázka musí být zřejmá, aby odpovídala na Kdo, kdy, kde, co jak proč? Kdo to chce? Do jakého předmětu? Jaké je zadání? Co se stane, když to neuposlechneš? a pod. A co když ti to nedovolí? Hledej řešení a doplň si jiné knížky.

Gonfaloniér

Já bych preferoval starší literaturu před tou novější. Náchapu tohle rozdělení na pár knížek z každého období, obzvlášť, když to jedno období je v rozmeí tisíce let a pak je tam jen moderní literatura a z obou musíš mít stejný počet. Fakt nechápu proč si všechno nemůžu vybrat třeba z literatury do poloviny 19. století.
Já nevím jestli si to dobře pamatuji, ale zdá se mi, že jsme to měli rozděleno na 10 a 10 knih. Deset knih do konce 19. století a deset knih od 20. století. Ale muselo to být půl na půl – deset od našich autorů, deset od světových. Ale už si nejsem jistý.

Michálek1245

Asi bych to udělal tak, že bych to konzultoval přímo s učitelem. Ten vám to stejně bude nakonec schvalovat. Jako 19. století určitě nejsou nejčtenější knihy a je škoda, že si toho u maturit stále nevšimli. Na druhou stranu výkladově i čtenářsky jsou poměrně vděčné. Hodně štěstí při zkoušce! Držím palce.

yerboi

Maturitní četba, zapomněl jsem dodat. U každého období psali jen kolik min. knížek máme mít.