irij

Neštve vás , že používání slova super přestávají lidé používat české přívlastky?

Děti je některé už vůec neznají. Máma je super(hodná, milá…) oběd je super, kino je s.., počasí,…někdo si rozbije hu.. a je to taky super.

Nejlepší odpověď
ten který je

Je to takový vývojový proces,který nejde nějakým zpúsobem zastavit.Jak také?Nějakými směrnicemi nebo nařízeními?V každém případě to neznamená,že mladí lidé kteří takto hovoří jsou hloupí a omezení.Kdyby chtěli udělat nějaký referát z ČJ,tak si myslím že by obstáli dobře.
P.S.Vytýkat mladým že to a ono a že za našich mladých let bylo vše jinak,je znak zakyslého stáří.

Další odpovědi
quentos

jo, s maminkou už na to začínáme být taky alergičtí, pokaždé, když ho použijou v TV (a tedy dost frekventovaně), obracíme oči v sloup.
Ona vůbec je mluva mládeže žalostná, stačí se zaposlouchat … tohle už je jen nasazená koruna. Každé druhé slovo „vole“, každé třetí „prostě“, každé čtvrté „normálně“, každé páté „fakt“, kde ještě povětšinou polknou to T, aby to znělo ještě úchylněji…

hanulka11

Záleží hodně na rodině jak se doma mluví,je jisté že mezi svými vrstevníky nechce zůstat pozadu -myslím ,že to nese doba
.
je to ale jen můj názor

1popelka1

Já nevím, jsou horší slova, třeba vulgární… nad těmi by se mělo pozastavovat a ne nad slovem super aj., raději stokrát uslyším tohle než např. ču..... a navíc třeba ještě v TV…
V každé době se najdou slova, která jsou naprosto cool a bez nich by byl teenager úpě alě naprosto úpě out. 🙂 Tyto slova uvedená jako příklad už asi taky nefrčí…

lukas

No titulek Vašeho dotazu také postrádá nějaké to slovo, před čárkou je mezera..:)

Ale souhlasím s vámi, že přívlastků hodný, milý, atd. vídám jen málo. Nedokážu ovšem posoudit v souvislosti s ostatními generacemi – dříve se neobjevovala nějaká „módní“ slova, jestli všechno nebylo třeba „prďácký“ nebo tak podobně..?

iceT

Pridam jeste slova bomba,mega,husty apod,taky me vsichni certi berou,kdyz to slysim.

anonym

Za našeho mládí se velmi hojně používalo slovo -vole!-i my holky,doma jsem ho nepoužila,venku ano.Na rozdíl od dnešni generace slovo super mohou použít všude a nikoho neurazí,nepohor­ší.Dost jsem četla,že mladí mají omezenou slovní zásobu,ale při jejich hovorech nepozoruji ani to.Naopak znají slova,jejichž význam musím hledat ve slovníku.