abiola

Nestane se po nějaké době vztah nudným?

S přítelkyní jsme přes 3 měsíce, je to má první holka, takže krátce, ale je to velmi krásné období. Nemyslíte si, že potomco spolu budem trávit více a více času, se ten vztah stane nudným? Tudíž že z nás ta zamilovanost vyprchá? Nelze něco udělat, aby to mezi námi bylo stejné jako teď na začátku, nikoliv aby se to stalo nudným? Například když se vám líbí nějaká písnička, tak si jí stále pouštíte dokola, ale jednoho dne se stane, že vás omrzí. Nechápu lidi, co spolu vydrží být například přes 20 let, vždyť jak se denně vídají a ten stereotyp je musí omrzet. Takze vás prosím o nějaké rady, jak si jednak ten vztah udržet a jak zajistit to, aby to mezi námi bylo stejně krásné pořád jako teď na začátku.

Nejlepší odpověď
iceT

Být spolu 20 let nebo celý život není nudné, protože vztah utváří to krásné období zamilovanosti, ale bohužel i období bouřek, protože život není pohádka A žili šťastně až do smrti. Moji rodiče spolu byli skoro 40 let, než táta umřel a nebylo to vždy snadné z mého dětského pohledu, ale zůstali spolu a všechno překonali, i když otec nebyl zrovna anděl, ale jsou i mnohem horší.
V jedné české písni se zpívá Jaký si to uděláš, takový to máš a je to pravda. Na vztahu se pracuje pořád, a pokud ne, tak pak je to nuda a stereotyp.
Navíc lidi spolu nejsou 20 let v kuse den co den, chodí i do práce, každý z partnerů má své koníčky, večer si můžou spolu povídat co kdo dělal a o tom to je , o komunikaci a o snaze.

Další odpovědi
Kepler

Skoro by se dalo říct, že k tomu dochází zákonitě. První vzplanutí po čase otupí a stává se z toho všednost. Naštěstí to neplatí stoprocentně a lidé jsou si oddaní na celý život, i když bez vášní. Občas potkávám stařečky a stařenky, jak se na procházce drží za ruce. Tomu se říká pravá láska. Až za hrob.

marci1

Ve vztahu je velmi důležité, jak moc se mají lidé rádi, jak si dokáží jeden druhého vážit, jak dokáží ocenit kladné vlastnosti toho druhého. Důležitá je komunikace a hlavně smysl pro humor. Také nemyslet jen na sebe, ale i na toho druhého. Potom si člověk nedokáže představit, že by o partnera přišel (i když samozřejmě sex už není každý den, ale záleží jen těch dvou, jak si jej ozvláštní, okoření). 🙂♥♥

Hans51

Nemusí to tak být, ale je zapotřebí, aby se snažili oba 🙂

Drap

Je nutné, aby byli oba dva tolerantní. Jsem ženatý už 40 let.

anonym

Ano stane se nudným, ale v mém případě nikoliv. Jsem 40 let ženatý a stále mám s manželkou krásný vztah. Jak píše Drap, je to o toleranci, ztotožňuji se s Marci1 i s Hans51, ale iceT tak trošičku nemá pravdu. Od roku 1982 jsem pracoval s manželkou (vyjma jejího mateřství) společně a pracovali jsme do chvíle, než manželka odešla do ID. Jsme stále spolu, spolu jsme vychovali děti, pomáháme s vnoučátky. Pravda, někdy se s námi občas rozbouřila řeka, ale nikdy se z břehů nevylila. Máme rozdílné koníčky. Manželka peče cukrářské výrobky, já si hraji na řezníka – uzenáře a náš společný koníček je zahrádka, kde v současné době doděláváme „společně“ chatku. Možná si řeknete, že se jen vychvaluji, ale když na naší svatbě byly čteny blahopřání, utkvělo nám v paměti jedno strohé blahopřání „Žijte tak, aby vám všichni záviděli“… a mnozí závidí.