neshody se sousedy pod námi

už jsem to sem jednou psala ale nevím proč mi počítač automaticky opravil slovo pod námi na nad námi noo prostě jedná se o paní která bydlí pod námi…, která nás neustále obtěžuje nesmyslnými problémy. Stěžuje si na věci typu šoupli jste židlí nebo pouštíte nahlas vodu. Neustále si k nám chodí stěžovat, že jí od nás padají kusy popele z cigaret, což je naprosto nemožné, protože u nás nikdo nekouří a to co mi paní na parapetu ukazovala byly 3kusy vypálené cigarety. Nyní si vzala do parády naší poštovní stránku strká nám do ní kapesníčky s různým bordelem a zbytky jídla. Už nás to nebaví a nevíme co s tím máme dělat. Dá se proti takovému člověku vůbec něco udělat?

Nejlepší odpověď
anonym

A jak vychází s ostatními sousedy? Pokud bezdůvodně prudí, jsou 2 možnosti.
Buď důsledná a totální ignorace anebo společná a soustavná obrana až po případnou stížnost na porušování občanského soužití.
Také je možné, že je paní stará, opuštěná, nemocná a potrhlá. Pak jsou na řadě její příbuzní, obvodní lékař, možná zkusit i trochu pochopení a asertivity.
Většinou nic nebývá zcela černobílé, jak se to na 1. pohled jeví.

Další odpovědi
Ella

tak ještě jednou =D
zkuste si s ní promluvit – co má jako za problém. Jestli to nepůjde, tak ji ignorujte nebo jí pohrozte, že si na ni půjdete stěžovat někam výš!
Porušujete snad noční klid od 22.00 do 6:00? Ne? Jste příliš hluční? Ne? To, že pouštíte vodu a odsunute židli jsou obyčejné projevy života v bytě/domě, takže si nemá na co stěžovat. Kdyby se to nedalo zvládnout normálně bych jí pohrozila, že jestli si nepřestane vymýšlet kraviny, tak teprve uvidí co je to hlasitý lidský projev! =)

gnosis

nejdriv bych zkusil domovnika, pokud poskodila dorucene dopisy tak asi policii. kdyby to nepomohlo, tezko rict, mozna by doslo na teror:)