neshody se sousedy nad námi

bydlíme v panelovém domě nad námi je paní, která nás neustále obtěžuje nesmyslnými problémy. Stěžuje si na věci typu šoupli jste židlí nebo pouštíte nahlas vodu. Neustále si k nám chodí stěžovat, že jí od nás padají kusy popele z cigaret, což je naprosto nemožné, protože u nás nikdo nekouří a to co mi paní na parapetu ukazovala byly 3kusy vypálené cigarety. Nyní si vzala do parády naší poštovní stránku strká nám do ní kapesníčky s různým bordelem a zbytky jídla. Když mě vidí že jdu zamkne vchodové dveře.Už nás to nebaví a nevíme co s tím máme dělat. Dá se proti takovému člověku vůbec něco udělat?

Nejlepší odpověď
anonym

A jak vychází s ostatními sousedy? Pokud bezdůvodně prudí, jsou 2 možnosti.
Buď důsledná a totální ignorace anebo společná a soustavná obrana až po případnou stížnost na porušování občanského soužití.
Také je možné, že je paní stará, opuštěná, nemocná a potrhlá. Pak jsou na řadě její příbuzní, obvodní lékař, možná zkusit i trochu pochopení a asertivity.
Většinou nic nebývá zcela černobílé, jak se to na 1. pohled jeví.

Další odpovědi
Ella

jak si může stěžovat, že jí od vás padá popel na parapet, když bydlí nad vámi?
Rada: Nevšímejte si jí a nebo jí to co vám strká do schánky narvěte do její. Nic mě nenapadá, naši sousedi docela ujdou, až na to, že od jejich dupání nám praská omítka na stropě v obýváku =/

151kbar151

Nad vámi?? Kdyby pod vámi, tak to pochopím…