xiperio

Nerozumím tomu reprodukčnímu číslu R. Jak ho vypočítají?

Co znamená, tomu rozumím. Ale nevím jak k té hodnotě přijdou. Je to odhadem? Vždyť přece neví klik dalších lidí infikovaný člověk nakazí. Ne můžou přece vědět s kolika přijde do styku a následně i ti další s kým se potkají. Ale může se potkat už s nakaženým nebo s někým kdo to od něho vůbec nechytne.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je při výpočtu nutný i kvalifikovaný odhad, hlavně podle nakažlivosti dané mutace.
https://korona­virus.mzcr.cz/co-je-to-r-cislo/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Děkuji.