talka

Nerada bych píchla do vosího hnízda, ale zajímalo by mě, co bylo před velkým třeskem když ne Bůh?

Dokud věda nedokáže vysvětlit původ prahmoty, z které vybuchl „velký třesk" a jakým impulzem – zbývá pouze věřit ve „stvoření všehomíra". (I Dr Grygar!) Kde se vzaly tak dokonalé přírodní zákony? (Jaký „parlament" je ustanovil?) A tak rozmanitá příroda na Zemi (od nejmenších bakterií až po největší živočichy, nádherně zbarvení tvorové pod vodou, na zemi i ve vzduchu) a celý Vesmír (nakloněná osa zemská způsobuje střídání ročních období)? Vlastně mnoho vesmírů! (A pouze na jedné malé Zemi byl stvořen Adam?) Vše vzniklo jen vývojem? (Darwinismus – kreacionismus?) Vývojem z housenky a kukly vznikne nádherný motýl? Kde se vzaly geny, instinkty, emoce … A co složitý lidský mozek – dosud nenapodobený? To, co kdysi snad stvořil Bůh, dnes pracně zkoumají vědci a určují stáří až do miliard let.„Největší záhadou je -proč vůbec cokoli existuje."
Bůh je cosi jako permanentní všudypřítomná prapodstata světa, která mu dává smysluplný směr. Souhra okolností umožňující život je natolik jedinečná, že nemůže jít o náhodu. Evoluce je jakousi metodou stvoření.

Nejlepší odpověď
annas

Jedna z posledních teorií

Co bylo Co bylo před Velkým třeskem? Velké zhroucení
Kosmologové představili novou teorii, která popisuje období před Velkým třeskem, tedy před vznikem vesmíru. Vědci tvrdí, že vesmír je nekonečný a bude vznikat a zanikat neustále.
Myšlenka nekonečného vesmíru, který po čase kolabuje do jediného bodu a opět z něj díky Velkému třesku expanduje, je založena na objevení podivného zdroje záření gama.
Prapůvodní černé díry, které mají vznikat dosud neobjasněným způsobem při zrodu kosmu, existují podle vědců déle než sám vesmír. A mohou se tak pohybovat po časové ose z jednoho kosmu po jeho zániku do mladšího. A tak dále…
viz odkaz
http://fanda.no­va.cz/clanek/hi-tech/co-bylo-pred-velkym-treskem-velke-zhrouceni.html

Z anglického zdroje
Co existovalo před Velkým třeskem?
Je dost těžké si představit dobu, zhruba před 13,7 miliardy roků , kdy celý vesmír existoval jako singularity. Podle teorie velkého třesku, jeden z hlavních vědců se snaží vysvětlit , jak vesmír vznikl , tedy vše. co se děje ve vesmíru – sám všechen prostor existoval v podobě menší než subatomární částice.

Co existovaly těsně před tím, než nastal velký třesk?

Otázka vrtá hlavou kosmologům i nejméně 1600 roků. Teolog 4. st. sv. Augustin se obíra existencí Boha před stvořením vesmíru. Jeho odpověď? Čas byl součástí Božího stvoření,, a tam prostě nebylo žádné „před“, takže " božstvo" bylo plůvodní.

Největší fyzik 20. st. Albert Einstein přišel na podbné závěry závěrům teorií relativity. Stačí vzít v úvahu vliv hmotnosti na čas.. Silná hmotnost planety deformuje čas. Čas ubíhá pomaleji pro člověka na zemském povrchu než čas družice na oběžné dráze. Rozdíl je příliš malý k povšimnutí tohoto rozdílu. Ale čas běží ještě pomaleji pro toho, , kdo stojí vedle velkého balvanu, než pro osobu stojící osamoceně v poli.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://sci­ence.howstuffwor­ks.com/dictio­nary/astronomy-terms/before-big-bang.htm&prev=/s­earch%3Fq%3DWha­t%2Bhappened%2Bbe­fore%2Bthe%2Bb­ig%2Bbang%26cli­ent%3Dfirefox-a%26hs%3DTZM%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

http://science­.howstuffworks­.com/dictiona­ry/astronomy-terms/before-big-bang.htm

Další odpovědi
dudu

Těsně po velkém třesku žádná prahmota neexistovala už proto, že kvůli vysokým tlakům a teplotám neexistovaly ani atomy. Energie, která je podstatou našeho vesmíru se pravděpodobně uvolnila /drcly o sebe energetické membrány/ po zhroucení předchozích vesmírů. Některé poznatky naznačují, že vesmírů je nekonečně mnoho, přičemž nové vznikají a jiné zanikají /podobně jako budliny při škvaření sádla/. Tím se snad vysvětluje množství náhod, které jinak odporuje pravděpodobnosti jednoho vesmíru. V úvahu pochopitelně připadá i cílevědomé konání cizí inteligence.

kelley

„Vtip“ je v tom, že tato otázka prakticky nemá smysl. Před velkým třeskem žádné „před“ nebylo, protože ještě neexistoval ani čas… Jo, je to na zcvoknutí 🙂

Emefej

Jenom by mě zajímalo, proč Bůh udělal tu chybu, že stvořil člověka? Víš, jak by mohlo být na světě krásně?

petra15

Jaký Adam ? Ten se vyskytuje jen v zidovských poverách. 🙂
Tak predevsím je to tu vsechno uz strasne dlouho, a my jsme jen svedky toho vseho, vzdyt uz jen krokodýli tu jsou 150 miliónu let, a jsou za tu dobu tak dokonalí, ze jim zádná lidská nemoc nebo nákaza nic neudelá, zádná otrava krve a pít muzou cokoliv spinavého…xD
Asi je ten, co byl pred treskem, pro nás Buh – je nás stvoritel, který to dobre vedel, co bude…:-)

ANGET

před velkým třeskem byl velký trest …

vesmír, který „obýváme“ zbyl (my říkáme vznikl, ale on ve skutečnosti zbyl …) poté co tzv. „prdlo“ v kuli majiteli tohoto tzv. „vesmíru“…

jinými slovy prdlo v kuli znamená, že praskla hlava tomu kdo byl tzv. „vyhnán z ráje“ …

prvotní obyvatelé tzv. „vesmíru“ byli vlastně jacíci „duchové“, kteří jakoby "bydleli v té hlavě, která pukla …

byli tam, protože je majitel té hlavy spapal nebo-li snědl … proto se říká, že byl vyhnán z ráje (RAJ – restaurace a jídelny)

ano správně, byl to jak „lidé"s oblibou říkají "kanibal“ zaměstnaný v RAJi a jak se přišlo na to co je to zač tak ho zavřeli do věže … a ve věži se to stalo …

jak mu pukla ta hlava tak ta temnota a zlo v něm schované (tomu vědci s oblibou říkají temná hmota) se rozstřikla po okolí a spapaní „duchové“ neboli oběti se dostali tzv. na svobodu a vznikl mír … tedy mír ve věži … věžový mír … věžmír … později Vesmír …

Starobylí :nebo-li prvotní obyvatelé nebyli zlí (je předpoklad, že byli 3 – tři králové …)

3 oběti, které spapal ten co mu pukla hlava

onen „kanibal“ byl zatrest uvězněn ve věži, která se nacházela na ostrově zvaném Evropa … oni 3 takto měli být odškodněni za to, že byli spapáni a měli si tzv. najít nový domov v Evropě a jakmile by si odpočinuli tak ti, kteří se cítili být provinilí z toho, že je neuhlídali a ten ka… je spapal, by se pro ně vrátili a bylo by to v pořádku …

„LIDÉ“ toho zločince tzv. „odsunuli“ a čekali až mu prdne v kuli, protože je to mirumilovný lidský druh a nedokázal jinak přísněji toho zvrhlíka potrestat …

v Evropě v té době žili lidé, kteří byli svým vzrůstem mnohem menší než ten zvrhlík z věže, ale ti „duchové“ uvězněni v té kuli byli přibližně stejně velcí jako lidé Evropy ..

ti tři (králové) byli tedy odjinud a celou doby si mysleli a možná dodnes myslí, že byli a jsou chytřejší než obyvatelé Evropy …

protože v RAJi to byli HOSPODINI (nebo-li hospodští) a od pocestných, nebo-li počestných rytířů slyšeli různé příběhy, využili toho a začali tzv. předstírat, že jsou Králové a takto „vznikli“ první tři žebráci – dodnes nejlukrativnější a nejlépe organizovaný kšeft … (starší než prostituce)

nevěděli, že to byla zkouška … okolní lidé dobře věděli co jsou ti tři zač, ale také předstírali … to SPRAVEDLNOST chtěla zjistit za co je ten zvrhlík nenasytný potrestal … a ČASem se vše ukázalo, že to byli a zřejmně dodnes jsou pěkní šmejdi …

jeden založil vězeňství : Pank-rác (který je nejznámější panker?)
druhý založil:veksláctví Bony-fác (tůůůůze-x si vydělal 🙂
třetí si založila Server-odpově......cz – Ser-fácová byla totiž ženská … nebo-li provozní z restaurace odkud byli všichni tři …

poslední zpráva je, že všichni tři budou v nejbližších dnech přemístěni …

Mc Merkurion

myslím si,že jakákoliv propagace náboženství by měla být trestná > nic nehledej,bůh vše vysvětlil,ale poslouchej jak ovce
odpověď: nevím,ale bůh to nebyl…

Pepa25

Teď právě čtu tuto knížku: https://www.kos­mas.cz/knihy/190352/pr­oc-existuje-svet/ a odpověď na otázky „proč existuje svět“ nebo „co bylo před velkým třeskem“ či „jak může vzniknout něco z ničeho“ je samozřejmě nejasná. Vysvětlení pomocí Boha je jedna z možných variant.

Quimby

Věda jako taková nemůže dnes říct zda Bůh existuje nebo ne.
Otázka co bylo před velkým třeskem nemá z principu smysl, pokud nebyl čas, tak není před a po, ale neví se odkud se vzala hmota ani co to přesně hmota je.
To, že to věda nedokáže vysvětlit, neznamená, že musíme věřit. Ve starém Řecko nikdo nevěděl co je podstata blesku, dnes víme, že je to elektřina, časem se tedy třeba dozvíme odkud je hmota.
Nakloněná zemská osa není nic neobvyklého spíš naopak je výjmečný kdyby nebyla nakloněná.
Že vše vzniklo vývojem je možné, je to podle teorie evoluce, což je vědecká teorie a není to jen nejsilnější přežijě, doporučuji přečíst. Nechápu proč je to nepravděpodobné?
Lidský mozek se ještě nepodařilo napodobit mozek, ale jsou projekty které se o to snaží pomocí počítačů, třeba už se povedlo kompletně simulovat bakterii.
„Evoluce je jakousi metodou stvoření.“ to je dost možné, evoluce Boha nevylučuje jen popisuje ten vývoj.
„Souhra okolností umožňující život je natolik jedinečná, že nemůže jít o náhodu.“
Proč by nemohlo?

www

Člověk je jen zanedbatelnou součástí vesmíru (chceš-li světa). Nikdy nemůže už z této podstaty celý vesmír (svět) poznat. To je to samé. Jako bys chtěla třeba po bakterii řešit literaturu 🙂 Proto je potřeba se s tím smířit, nebo jen filozofovat.
Názor

fcoop

Z některých úvah,nebo dokonce teorií by měl doc. Chocholoušek skutečnou radost. Laik žasne,odborník se todleto......­.............­..jóó – diví.