štamgast

Nepřesnost detektorů lží u některých lidí?

Je možné, aby u člověka, který umí ovládnout tep srdce, detektor lži „nefungoval“ správně?

Odpovědi
WeeBear

Podle toho, co mi je známo je detektor lži založen na principu toho, že při lži se ti zrychlí tep.

Pokud někdo umí svůj tep ovládnout (podle všeho se tomu dá předcházet zrychlenějším dýcháním, aj.), tak by se dalo předpokládat, že u něj výsledek přesný nebude.

venkovan

Ano a zrovna tak obráceně. labilní povaha zas může se rozhodit i při běžné otázce.
Doma na mne něco podobného neustále používají. Jakmile se otázky začnou blížit k problematice týkající se změny obsahu ledničky, nezvládnu ani obyčejnou otázku na to, který měsíc jsem se naposledy myl.