VaclavZeman

Neni turecke nestesti chybou jejich seismologu a geofyziku?

Moc temto disciplinam nerozumim. Ale i tak si tuto otazku kladu. Od ceho jineho gyofyzikove a seismologove jinak jsou? Tedy pokud vubec nejake kvalitni vedce v techto oborech v tomto regionu maji. Dekuju.

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, určitě neni. Ve většině případů nedokážeme takovéto věci odhadovat předem.

Další odpovědi
marci1

Zemětřesení předvídat neumíme. A nejspíš to nepůjde nikdy, říká český geofyzik Dr. Václav Kuna. 😐
https://denik­n.cz/1075660/­zemetreseni-predvidat-neumime-a-nejspis-to-nepujde-nikdy-rika-cesky-geofyzik/

Dochy

Už tu byli nějaké pokusy geology kriminalizovat za zemětřesení. Doufám, že se to nezdařilo. Co dokáží v rámci současné vědy je jen odhadovat pravděpodobnosti kdy by se co mohlo stát. Nevím o tom, že by nějaký seismolog nebo geolog dokázal ráno v 6 říct: V 8 večer tady bude zemětřesení síly 7. To bys rovnou mohl po lékaři chtít, aby řekl například o 8 letém děcku že za 5 let zemře po srážce s tatrovkou.

cappuccino

Lide to neumi, ale zvirata ano. Nekolik hodin pred udalosti litali ptaci jako pominuti.
Podobne jako pri tsunami v Thajsku. Tam zas utikali sloni do hor.