autacek

Není to úžasné, že se v Africe rodí devaterčata? A myslíte si, tímto tempem, že má vůbec ještě Evropa nějakou šanci?

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/zena-porodila-devatercata-lekari-cekali-jen-sedm-deti-40359244

Nejlepší odpověď
Pepa25

  1. vícečetná těhotenství jsou z demografického pohledu marginální
  2. demografická revoluce proběhla v rozvinutých zemích, ale bude pokračovat i v Africe (i když zrovna to Mali má stále velmi vysokou porodnost)
  3. populační politika je a bude důležitá, ale nemá smysl diskutovat, zda má ten či onen stát nebo region „šanci“

Další odpovědi
orwell

Máš pravdu, je to úžasné! Evropa má šanci, pokud budou evropské ženy rodit dvanácterčata.

Ametyst

Evropa šanci nemá, a nejen ekonomicky, ale i demograficky si pod sebou podřezává větev. Pro dobrý morální pocit, že koná dobro, jde Evropská elita příkladem v ekologii, a mít mnoho dětí není „ekologické“. Planeta tu přece není pro lidi.

paul1

Někde jsem o tom už psal. Vyhlídky bídné:

Vývoj u evropské populace:
1990 = 40 mil.spermií v 1 ml ejakuátu
2010 = 20 -„-
2015 = 15 -“-
2060 = 0 ?

zdroj – odkaz na
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/105695464­59-dovolena-ve-dvou-dite-v-cene/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.