Tw!st

Není ten trend ústních roušek nějak přehnaný?

Nevím kolik z vás používá třeba Instagram (tam je to úplně rouškové peklo) ale i Facebook nebo třeba zprávy na Seznamu. Přijde mi, že aktuální společnost nepsaně nařizuje každému aby měl na sobě roušku 24/7 jinak je jakási černá ovce. Pozor, neříkám že roušky jsou zbytečné, nebo že nemá smysl je nosit. Do obchodu, do města, do MHD apod určitě ano. Ale proč když jsem si byl dnes sám zaběhat na polní cestu bez roušky, tak jsem měl pocit strachu, že kdybych potkal nějakého Instagramového rouškaře, tak si mě natočí jak jsem bezohledný, že jsem si byl zaběhat bez roušky? Leoš Mareš nebo například Erik Meldik sdílí na Instagramu že je třeba nosit roušky a 95% uživatelů Instagramu není schopno používat svůj mozek. (Nebo třeba proč je nenapadlo nosit roušku už předtím než jim to řekl Leoš?)

Nejlepší odpověď
Kepler

Pro běhání v lese nebo parku je to holá zbytečnost a je mi jedno, co o tom píšou na FB a kokotgramu. Rozhodně si to ale budu brát na nákupy nebo případné hromadné cestování. Roušku mi dneska dovezl kámoš a ještě si pořídím důležitější rukavice pro vlastní ochranu. S překvapením jsem si dnes přečetl, že na povrchu plastu koronavir přežije i 3 dny, podle jiných pramenů až 9 dní.

Další odpovědi
iceT

Včera jsem byla nutně ve městě a moc lidí roušky nemělo, ale ani nebylo moc lidí venku, zao někteří i dětmi v kočárku. Dneska jsem šla do obchodu a roušku měli všichni nakupující, včetně zaměstnanců obsluhy, bylo nabalené pečivo. Kdo roušku neměl, zakrýval obličej alespoň v bundě.

Dochy

roušku beru mezi lidi. Doma nemá smysl, sdílíme toho víc než jen pár litrů vzduchu. V přírodě nemá smysl, případné kapénky si někde sednou dřív než by je mohl někdo další vdechnout.

Vydrž, ono je to všechno nové, ještě nemáme „usazenou“ tu rouškovou kulturu.