autacek

Není svět rozdělen na elity a na druhé straně na prosté ovce, které jsou však nutné, aby to celé fungovalo?

A je v silách běžného jedince si zvolit, kde chce být?

Nejlepší odpověď
Kepler

V silách každého to asi není, spíš je to o pohodlnosti. Většině lidí to tak vyhovuje. I prostý dělník může přijít s dobrým nápadem. Proč by si ale komplikoval život?

Další odpovědi
anonym

V podstatě je za tím jenom pohodlnost. Proč jakkoliv vyčuhovat když je vždy pohodlnější jít se stádem. Mnozí takhle celý život jdou se stádem, začne to už na škole, kde vždy dělá jen co je v kolektivu populární a posmívá se tzv. šprtům a podivínům, kteří místo aby šli na fotbal, nebo se zkalit si někde pájí drátky a hrajou si s elektronikou … no pak se holt diví, že tato pohodlná cool cesta vede právě do toho stádovitého průměru a někdo holt pak celkem logicky díky tomu že se s tal v něčem vyjímečnější než ostatní vydělává výrazně víc než kdy budou oni, pochopitelně si nikdy nepřiznají že je to jejich vina, protože přece vždy dělali jen to co bylo cool, in, a co od nich žádalo okolní stádo a za co jim také stádo vždy tleskalo, takže příčinu toho proč se nemají nijak zvlášť dobře vidí všude možně, jenom ne v sobě – typicky ve špatné vládě a „těch zlodějích tam nahoře“.

Kryšpín

Jsou chytří, průbojní občané, kteří většinou jsou ve správný čas na správném místě a ta mlčící většina se velmi často chová jako ovce a proto potřebují svého slibujícího baču.
Ať to bylo za tatíčka Masaryka, zlého Ady, prolhaného Klémy, komunisty Dubčeka, kovaného sluhy Uljanovců Husáka a neb rychle se orientujících elitních odborníků po hedvábném sametu v okolí družiny humanistů, při porcování co ještě zbylo.

zjentek

Ne! Model je mnohem jednodušší: Když seš ovce a nashromáždíš prachy (všech, někomu ubylo), seš elita.

Smackdown

Vždicky to tak bylo, je, a, bude.

ivzez

Samozřejmě, že si každý může vybrat (je to v silách každého).