annas

Není los jako los. „Táhnou losi bílou plání, táhnou za polární září. Když se v září losi páří, dochází ke slosování…?“

„A na konci snažení je los v posledním tažení“
Citát – část písně Karla Plíhala

http://www.ky­tara.cz/basne/ka­rel-plihal-3/

1. Je krutější příroda, nebo člověk? Pramení krutost ze slabosti?

„Jedna alternativa je, že losa sní medvěd, anebo prostě zemře a shnije v lese. Druhá ta, že ho sním já. Příroda je krutá, ale myslím, že já jsem přece jen méně krutý než medvěd." — Mikael Niemi

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/268535-mikael-niemi-jedna-alternativa-je-ze-losa-sni-medved-anebo-pr/

21.Jak chápete?

„Dobrý los není spojencem nečinných“ – Sofoklés

https://azcita­ty.cz/sofokles/28674/

3. „Není golf jako výhra v loteri? Obě výhry svádí k duševním otřesům a zhoršení charakteru?“ – P. G. Wodehouse

https://www.gol­finfo.cz/golfo­va-zabava/citat-tydne-golf-je-jako-vyhra-v-loterii

4. Co si mysl Fran Lebowitz o loterii?

„Myslím že máte stejnou šanci vyhrát v loterii ať hrajete, nebo ne."

Voltaire popsal loterii jako daň za hloupost.

https://www.bra­inyquote.com/to­pics/lottery

Obázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/01/08/15/48/elk-593143_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
Kepler

Po r. 1948 nám byl vybrán los, který nic nevyhrál. Rudí řádí nad Kladnem, Jak se kazila ocel – známá díla revolučních spisovatelů. Zpívalo se:
„Dým z továren a houfy dětí nad pískem,
stačí se jen trochu porozhlédnout, kolik je na světě krás!“
Hezky do pochodu, zvláště ten dým z továren byl nádherný a dusivý. Takže LOS má i další význam: Léta Odpíraná Svoboda. Není los, jako los. Ba, ba.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to tak. Pokud má slovo více významů jde si s ním krásně zahrávat.

  1. Myslím, že krutější je člověk. Příroda je sice někdy tvrdá, ale má svá přesně stanovená pravidla a silní jedinci v ní přežívají a daří se jim pode možností dobře. Člověk oproti ní bývá i úskočný.
  2. V životě už to tak bývá, přidáme-li se ke komunitě která nic nedělá, jen přežívá a nikam se neposunuje, nebudeme se posunovat ani růst i my.
  3. S tímto bych tak zcela nesouhlasil. V loterii záleží pouze na štěstí a náhodě. U golfu musíme přece jenom něco umět a mít spoustu natrénováno. Jinak nemáme šanci vyhrát.
  4. myslím, že toto je dost pravdivé. Když se podíváme na lidi kole sebe,tak zjistíme, pokud nepočítáme světlé vyjímky že skutečně ti co sází, vyhrávají tolik jako ti, co nesází.

klumprt

Ad los jako los: Příroda je se svými predátory, parazity a chorobami naprosto bezcitná. Někteří lidé jsou aspoň tak ohleduplní, že míří rovou na komoru.

Ad los jako los: Loterie a kasina nejsou primárně určené k tomu, aby účastníci bohatli. Primárně jsou určené k tomu, aby bohatli provozovatelé. Pokud zbohatne některý účastník, má to ouze přilákat další účastníky.
Matematicky se to dá pojmout tak, že čím větší počet pokusů v hazardu podniknete, tím větší pravděpodobnost je, že budete celkově v mínusu.

aliendrone

ad 1 – Nemyslím, že „příroda je krutá“. Krutost se podle mne vztahuje na vědomé, či spíše uvědomělé jednání. Třeba takový slon – pokud si nedopatřením sedne na kočárek s novorozenými trojčátky a udělá z nich kaši, tak je jisté, že to pro matku bude krutá rána. O krutost slona se však nejedná. A když ta samá novorozená trojčátka sežere medvěd, tak jsem si dost jistý, že to nedělal z krutosti, nýbrž kvůli něčemu úplně jinému. Takže ke spáchání krutosti je třeba být SI VĚDOM, že páchám krutost. A toho je schopen POUZE člověk.

ad 2 – Trošku mi to připomíná mé oblíbené > „Jednou štěstí, podruhé štěstí, ale i umět a dělat se něco musí!“ Chápu to tedy tak, že se štěstí musí JÍT NAPROTI a nečekat, až přijde samo. :)

ad 3 – Hledat společné znaky lze u čehokoliv. Neznám nikoho, kdo by vyhrál v loterii víc, jak 30 000, takže těžko soudit.

ad 4 – Také si nejsem od určité zkušenosti mých rodičů zcela jistý tím, zda náhodou pan Lebowitz neměl pravdu.
Ale… jeden kamarád, který sází takový ten „miliardový jackpot“ a ze kterého jsem si utahoval („Že ZROVNA TY, který víš lépe než ostatní, jakou máš šanci na výhru do toho strkáš prachy…“) mi ozřejmil důvody takového jednání. > „Nejde o to vyhrát, i když by to bylo bezva. Já si jen kupuji možnost PODLOŽENÉHO snění "kdybych vyhrál“. :)