Kepler

Ne, buran je sám pisatel článku. Jedna ze základních pouček etikety je, že do budovy vstupuje nejdřív muž. „Co kdyby tam byl lev“, pravila autorita v etiketě. Teprve uvnitř budovy muž dává přednost ženě. Stejně tak v restauraci si sundá kabát nejdřív muž a pak s ním pomůže ženě. Sedá si ke stolu zásadně naproti a ne vedle.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Podle mě ne, protože postavení těchto dvou dam není na takové úrovni jako postavení dvou pánů. Přeci jen prezident a předseda vlády je vyšší než jejich manželky.

ten který je

Možná se pan prezident Trump bojí případné žaloby amerických feministek.;-)

orestez

V případě kdy by se muži neúspěšně pokusili zabránit ženám v kávových orgiích, měli by být umláceni kávovary a víc do úřadu nevstupovat.

aliendrone

Nechápu o čem tady diskutujete. V uvedeném případě je etiketa zcela podružná faktu, že příslušné postupy jednoznačně určuje protokol. Mají na to celá oddělení i s přednosty, příslušní poskoci vás „poučí co a jak správně“. ;) :)

Edison

Keplere, když si myslíš, že to tak znáš, tak zásadně platí, že muž vstupuje první do míst, kam NENÍ vidět a kde HROZÍ ohrožení. Kam je vidět a něco se tam děje se tam nevstupuje. Kam není vidět a cokoli dít se tam nemůže vstupuje první dáma. Ovšem společenské postavení stojí NAD pohlavím.

Kepler

Já jsem si to nevymyslel, tak to říkal pan Špaček v jednom TV pořadu. Rozhodně se to týká při vstupu do restaurace, nebo neznámých míst, podle mně úřad, kde v životě člověk nebyl, takové místo je. Samozřejmě existují různé výjimky.

„Při vstupu do objektů:
Muž dává přednost ženě, otevře jí dveře a podrží je! V některých případech však jde první muž, a to tehdy, jedná-li se o prostory pro ženu neznámé, riskantní, neobvyklé, a kam by tedy muž měl ženu uvádět nebo ji dokonce chránit. Z tradice jsem patří restaurace.“
https://www.no­vinky.cz/kari­era/118932-etiketa-vsedniho-dne.html

Edison

Na úřasdě zpravidla žádné nebezpečí ženě NEHROZÍ. Dokonce z venčí ji není potřeba ani uvádět. 😁 Restaurace sem patří, ovšem v zásadě pouze pokud nejsou dveře JASNĚ průhledné. Ono to chce, kromě knih, používat MOZEG a to, co je v knihách napsáno používat v kontextu se situací. A ne SLEPĚ memorovat… 😉

orestez

Běžte do párků se všema Špačkama! Když před 20 lety machroval jak se zvedá hovor. Jak se do toho mobilu nikdy neříká ucho přiloženo, ale prosím, já jsem Franta People či celé jméno. Tak povídal hovadiny mimo. Si to zkuste sami až vám zavolá známý a řeknete svoje iniciály. Tak se asi ze sluchátka ozve že „však já vím.“
Od té doby od mnou přijatého hovoru někteří uslyší většinou „ucho přiloženo“.