Kuba K

Musím vědět, z kterých slov (či jejich částí) je v němčině složené slovo vytvořené?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli musím nutně vědět jakých slov nějaké dlouhé slovo nebo složenina je. Třeba AUF WIEDERSEHEN je prý ze slov WIEDER a SEHEN. Ještě to tam potom mění nějak tu výslovnost.

Vielen dank

Německé složeniny

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
annas

Je to podobné jako v češtině, jenže v němčině je víc složených slov.

Složené slovo je slovo, které má více slovních základů. Uvedl jste příklad, takže je to důležité vědět třeba při rozdělování a bližším rozboru. čil výslovnosti.

Složené slovo vyslovujete jako celek. Pokud je velmi dlouhé, tak podle slov, z nichž slovo vzniklo. Někdy se píší i spojníky.

Mehrzweck-Küchenmaschine (víceúčelný kuchyňský stroj)

Podívejte se do odkazu. Najdete několik příkladů složených slov a jak se tvoří.

http://mofajz­.cz/nemcina-jazyk-slovnich-dlouhanu/

quentos

Vždy se to hodí. Lépe se pak chápou, je v tom vidět logika.