Sendys1999

Nemáte někdo nějaké typy jak najít mušle na Jadranu?

Myslím jakékoliv organismy, třeba i hvězdice, jen nepište ježovky, ty jsou všude :D
Doplňuji:
Samozřejmě myslím pro focení :) ale myslel jsem, jestli se „schovávají“ třeba pod štěrkem nebo pod kameny :)

Nejlepší odpověď
Drap

Chodit podle pobřeží, popřípadě se potápět. Jinak je nenajdeš

Další odpovědi
zzzzz

Pro potápění se víc hodí odlehlá místa, půjčujeme si tam člun a jezdíme na protější ostrovy, tam kde nejsou pláže. Nelovíme na to, aby jsme to odváželi, náš úlovek je krásná podmořská fotka:-))) pokud to chceš z vody tahat a vést to domů, tak si nejprve zjisti zda je to možné, myslím si, že není, ale nevím to jistě, nikdy jsme to „nezabíjeli“

Mušle sbíráme jen ty prázdné, ty většinou vyplaví moře:-)))

Doplňuji:
Spíš než pod kameny, tak to spíš v hustých skalách, ale tam se špatně leze:-)) Zkuste i volnější moře, ne daleko od břehu, ale daleko od pláže. Dobré je to třeba naproti Brela jmenuje se to Povlja a kolem jsou hezké zátoky 🙂 Hledej spíš klidné místa, na pláži jsou jen ježci:-))

Přeji krásné úlovky:-)))

http://www.ma­py.cz/zakladni?x=16­.8715896&y=43­.3512262&z=11&l=0&q=bre­la

anonym

Na té mapě, kterou přiložila ZZZZZ – pokud budeš v tamní oblasti, ten ´větší´ záliv na severozápad od Brely (mezi Brelou a Pisakem) je napájený podzemní řekou (průsak ze skály), takže je v něm brakická voda – a je tam spousta života…
😉

ivzez

TYpy (postavy, výrobky, …) nemáme žádné.
Snad kdyby otázka zněla na tIpy …

zzzzz

Mowlo Myslíš tu řeku z Omiše? Ta je taky dobrá, i v ní je hoooodně života, dá se tam půjčit člun i s řidičem, a není moc hluboká:-)) Táhne se mezi skalami no nádhera:-)))

anonym

Ne, já myslím průsak pod skalou v ´čele´ toho zálivu (prosakuje ze dna) – je to ´podmořský´ průsak, ne reálná řeka. Ale díky ní je v tom zálivu daleko více života, než okolo. Akorát – zase naopak, protože ta řeka má nějakých cca 12°C, je v tom zálivu i děsně studená voda (ať je počasí jaké chce) – tak okolo 18°C, dneska už bych tam bez neoprenu nevlez´.
😉

zzzzz

Tam jsem nebyla, příští rok tam mrknu:-)))