hady17

Nemám žádný cit v nohou při řízení, zlepší se to?

Řidičák jeste nemam, ale parkrat jsem jezdila s rodiči jako zkouška, ale zjistila jsem, ze nemam zadny cit v nohou, celkově mám z toho takový respekt, ale na řidičák se strašně těším, chtěla jsem se teda zeptat, jestli se ten cit v nohou zlepší a chce to jen trenovat, nebo co s tim.

Nejlepší odpověď
orestez

Ne, cit nohy se zlepší po řádném seřízení spojkového pedálu. U začátečníků je hloupost nutit je rozjíždět vůz do kopce. Chce to poslouchat motor, najít vhodné otáčky motoru a pouštět spojku. Každé auto ji má jinak seřízenou. Některá benzínová auta blbnou hned po ránu když se do spojky dostane vlhkost, cuká to a motor chcípne. Líp se rozjíždí naftový vůz, který má sílu i při rozjíždění. Na nohou tenisky či něco pohodlného.

Zkus nohou najít tu polohu pedálu, kdy uslyšíš že spojka už zabírá a motor dostává zabrat. V té chvíli ještě trochu přidat plyn a pouštět spojku. Neboj, propoj uši s citem nohou.
Později až si zvykneš, si můžeš při zastavení vozidla hrát na houpačku. To je nepoužít brzdu, ale trochu se do kopce rozjet, nechat se stáhnout gravitací zpět o 0,5 – 1 m, opět se rozjet atd. Nebo s pomocí spojky stát v kopci.
To jsou cviky které ti pomohou zvyknout si na vůz který budeš řídit. Doporučuji ti začínat na rovné silnici. Ne na poli. Až to budeš umět, pak si čti ze silnice nebo cesty jako z knihy. Přeji ti příjemnou zábavu. Nejlíp se ovládají Octavie a ještě lépe dodávky. Další ‚SUV tanky‘ neznám.

Další odpovědi
aliendrone

Jestli řídíš v botkách na platformě s 20cm podpatkem, tak se to bude zlepšovat dost pomalu. V normálnějších botách, tak to půjde raz dva, nic se neboj! ;) :)

mzm

Zbytečný stres. Dnes i Fabie samy přidají plyn, když je ho při rozjezdu málo, brzdový asistent do kopce je už taky normální, za chvíli nikdo ani neštěkne po manuální převodovce. Cit v noze (byť se dá natrénovat) rozhodně není už teď žádná nezbytnost.
Automaty jsou i v Citygo (byď dle mě příšerné robotické), ale spojkový pedál to nepotřebuje a na dojezd z mísa A do místa B stačí plyn (zrychluju) a brzda (zpomaluju).

Nafta patří do trucku, normálka se jezdí na benzín. Kdyby byla nafta tak super, tak F1 jezdí na naftu. 😁

orestez

Chyba při psaní. … vlhkost, cuká to …