Frostties

Které největší chyby při hubnutí děláme?

Ahoj, chtěla bych zhubnout na břicho a na ostatní části těla. Napíšete prosím ty největší chyby a naopak dobrý a užitečný tipy? Děkuji moc by mi to pomohlo

Odpovědi
Disraeli

Necvič jen jednu partii (tělo hubne souběžně). Dělej kardio cviky, aerobik, víc se hýbej, zdravě jez… mej větší kalorický výdej, než příjem (stačí omezit/odstanit mastná/smažená a hlavně slazená jídla a pití). Důležité je dodržovat pravidelný pitný režim (vodu).
Každý pohyb je dobrý, na efektivní hubnutí je ovšem dobré dvičit víc jak 30 minut (až hodinu, klidně hodinu a půl). Ne nezbytně, záleží taky co/jak cvičíš, ale zpravidla tělo začíná pálit tuky a proces hubnutí začíná až po 30 minutách pohybu/cvičení. Takže 30 minut není ani minimum, ale takový začátek/rozehřívání cvičení. Pokud se po cvičení najíš/přejíš – hlavně něčeho nezdravého, tak to cvičení nebude mít moc vliv. Tím rozhodně nemyslím, že je dobrá hladovka. Jíst musíš, ale chytře. Jíst zdravé věci, bohaté na bílkoviny a třeba v menších porcích rozdělené během dne. Zdravé potraviny (ovoce, zelenina a plno dalších) ti ani nemůžou být překážkou a už vůbec ne při cvičení. Ani trocha masa, luštěnin, obilovin, ořechů a podobně. Bílkoviny dokonce pomáhají při hubnutí… ale pořád platí, že se nesmíš přežírat.
Správné provádění cviků… to je samo sebou. Ale to člověku většinou dojde, co a jak, když pravidelně cvičí. Většinou je to jen o držení těla a správném pohybu (řekl bych, že tohle se víc hrotí při posilování, než při cvičení – za účelem hubnutí).
Spoustu rad máš i na netu.
Výsledky nejsou hned, až po týdnech (menší jsou samozřejmě i dřív – ale to jsou malé a ne tak dobře viditelné). Určitého bodu se dosáhne až po měsících pravidelného cvičení. Záíleží na postavě, pokud má člověk jen mírnou nadváhu nebo je hubený a chce se prsotě trochu vyrýsovat, zpevnit svalstvo atd., tak stačí třeba i jen měsíc.

Stačí ti dvě věci, vyhledej si, co je kardio a co vše tam spadá, pravidelně podle toho cvič a jez převážně zdravě. Zhubneš a nemusíš to víc nějak řešit.

Justin1

Pro spalování tuků potřebuješ dělat aerobní aktivitu, čili takovou, u které se zadýcháš, ale ne tak, že po chvíli už nemůžeš a musíš přestat. Můžeš třeba rychle chodit, jezdit na kole nebo na kolečkových bruslích. Potřebuješ tu aktivitu vydržet dělat několik desítek minut bez přestání, protože ze začátku tělo spaluje hlavně cukry a až asi po 20 až 30 minutách se začnou spalovat víc tuky než cukry. Můžeš si pořídit sporttester a pomocí něj sledovat, jestli máš tepovou frekvenci v aerobním pásmu, což by mělo být asi 65 až 75 procent maximální tepové frekvence, která se vypočítá jako 220 minus tvůj věk. Když jsem cvičil, tak jsem dělal chybu tím, že jsem jsem se snažil to rvát moc silou, ale to není aerobní a spalování tuků to nepodporuje, navíc mě štvalo, že po chvíli už nemůžu. Tahat nebo zvedat velké váhy v posilovně taky není dobrý nápad, to je taky něco, co se nedá dlouho vydržet dělat.