postcd

Nejlevnější mobilní internet bez omezení přenesených dat – 7/2020 ?

U kaktus.cz mám internet bez omezení přenesených dat za 50Kč měsíčně. Rychlost je asi 64 kbps / 32kbps. Nevýhoda je v nutnosti zakoupit si tento balíček manuálně každý měsíc a navíc každý měsíc po přenesení 80MB dat internet přestane jít (oznámeno SMS) a v telefonu musím odklikat že chci pokračovat šnečí rychostí. Zajímalo by mě jaké jsou nyní (léto/2020) další alternativy s cenou pod 250 Kč / měsíc kde se člověk nemusí starat o to kolik dat přenese – byť malou rychlostí.

//EDIT: pro méně chápavé to napíšu ještě jinak: jinými slovy nehledám nebídky typu X GB měsíčně za X Kč ale nabídky typu neomezeno GB měsíčně rychlostí X kbit/s, jelikož u těchto nabídek mám jistotu že při připojení k rychlé síti nedojde k rychlému vyčerpání/pře­rušení/dodateč­ným poplatkům. Pokud o takové nabídce nevíte, tak logicky neodpovídejte a nekoumejte kolik GB potřebuju – tak otázka nestojí. děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Nějak vás nechápu.

Uděláme trochu matematiky.

  1. Máme rychlost stahování 64 kbps, to je reálná rychlost stahování zhruba 8 kB za sekundu
  2. Jak často a jak dlouho budete něco stahovat? Řekněmě každej den 8 hodin v kuse.

Čili 31 dní * 8 hodin = 248 hodin. To je 892 800 vteřin.

  1. Tedy budete celkem stahovat 892 800 vteřin krát 8 kB = 7 142 400 kB.

Tímto dojdeme k závěru, že jste za měsíc schopnej stáhnout asi 7 GB dat.

Pokud chcete nebo potřebujete měsíčně stáhnout jenom cca 7 GB dat, tak existujou různý limitovaný datový tarify, který vaše potřeby s přehledem pokrejou, na to nepotřebujete neomezenej tarif. Nemluvě o tom, že brouzdání po netu s rychlostí 64 kbps je utrpení.

Jinak operátoři nabízej neomezený data, ale samozřejmě to nebude za 250 Kč.

Další odpovědi
anonym

Zkusil bych „Emtéčko mini s balíčkem 1GB“ číslo vám zůstane pokud si zažádáte o jeho převod (k tomu od stávajícího operátora jen potřebujete získat kód ČVOP který dáte novému operátorovi a ten už zajistí převod čísla, takto se s jedním číslem můžete stěhovat donekonečna) … máte tam 4× více dat a měsíční sazba je 165Kč viz https://www.dtes­t.cz/tarify/em­tecko-mini-2412/emtecko/1-gb?p%5B0%5D=1­284&mins=20&sms=10&­data=500&types%5B0%5D=0­&of%5B0%5D=0

Zbynda Vycit

Dobrý den, jasně stručně věcně, také jsem si dělal průzkum, jelikož operátoři od tohoto ustoupili. Zároveň jsem také hledal operátora, který se mi ve vesnicích neztratí. Pomalá data mi též vyhovují, zaplatím a nemusím se starat. Takže výčet:

Kaktus – stačí si sehnat sim aktivovanou před touto změnou, rychlost i cena je pořád bezkonkurenční, síť T-mobile, s tím to jde, cena 50Kč, mne také vyhovuje.
Sazkamobil – 80Kč – měsíc, síť Vodafone, beží obousměrně po vyčerpání 500Mb – 32Kbps, v málo osídlených oblastech se ztrácí. Výhodou je, že se nic nemusí potvrzovat, balíček automaticky přepne do nižší rychlosti. Dobití od stovky přes terminály Sazky, takže ok. Občas se strhává kredit, když chci spustit balíček od půlnoci, ale vše se dá řešit se zatím bezplatnou, ochotnou zákaznickou linkou.
Coop mobil – ten má nyní cenu nejníže – 69Kč, ovšem dobití od stovky jde jen v prodejnách Coop, navíc je také v síťi Vodafone, po spotřebování 150Mb – obousměrně 32Kbps, bohužel, věrnostní akce nelze na data využít.
Fayn telecomunication – ti přešli ze sítě T- mobilu k Vodafonu, také poskytují stejných 32Kbps, po vyčerpání cca. 80Mb za 16Kč, ale musíte platit měsíčně nejlacinější tarif, tuším Tiny za 69Kč.
Tn mobil – zde je minimální platba 50Kč měsíc za tarif + 70 Kč 150Mb – pak 32Kbps – opět v síťi Vodafone
Innogy mobil 100Kč za 150Mb, zaráží mě poplatek za aktivní, dnes málo obvyklý, za aktivní sim, je v síťi T-mobile a beží 32/16Kbps.
Modrá simka – moc neoslní balíček nebo snad tarif za 214Kč z 500Mb – pak beží 20Kbps obousměrně.
Oskarta – asi nejvýhodnější objem pro možnosti datového přenosu – 1Gb za 77Kč a to bez závazku, největší konkurence T-mobilu/Kaktusu co se týká marketingu, po vyčerpání ale jen malých 20Kbps – u Vodafone.
Tesco mobil – balíček Na dosah – nejlevněší na trhu, ale běží jen 16Kbps, bohužel tento operátor, jako jediný poskytující zpomaléné přenosy u O2, velmi znepříjěmňuje přístup na weby, snad je na odesílání chatu v aplikacích, chrchlá i WhatsApp.
Možná nejvýhodnější a zároveň nejrychleší internet nabízí Erimobile a to se závazkem na rok za 392Kč s rychlostí 0,5Mbps u T-mobilu, ale pro férovost přehledu uvádím… Nevýhoda je vysoký vstupní poplatek.
Doufám, že i po roce je tento přehled aktuální a nápomocný…

Zbynda Vycit

Úplně jsem zapomněl na Mobil.cz – 200Kč měsíc, limit – pak 32/16.

Zbynda Vycit

Sazka mobil zvýšil nově rychlost po vyčerpání na 64kbits pro příjem i odesílání. Minimální cena je pořád 80Kč/měsíc.

postcd

@Astaroth47 moc přemýšlíte a pak píšete nesmysly. Nikde jsem neuvedl že mi bude stačit 7GB a že mi stačí 32, nebo 64 atd. Kbit/s. Otázka zněla myslím jasně. Ocenil bych kdybyste svou odpověď smazal, stejně tak ge0rge.

anonym

Tak pardon ono to emtéčko teď už dokonce vychází i levněji
pokud vezmete Emtéčko MINI + 1GB měsíčně je to za 135Kč ale nejsou v tom volné minuty, pokud tam chcete i nějaké volné minuty hodí se spíš Emtéčko MALÉ + 1GB kde je 100 volných minut a 40 volných sms za 265Kč měsíčně viz https://www.em­tecko.cz/trz/ce­nik-zame.html

postcd

díky, ale nechápu. Můj požadavek byl bez omezení přenesených dat a vy mi doporučujete operátora, který mě omezuje 1GB přenesených dat.., na vámi odkazované stránce je uvedeno „po dosažení datového limitu již další přenos dat není možný, ledaže bude FUP navýšen prostřednictvím služby FUP reset“. Z tohoto pohledu mi přijde Vaše odpověď jako offtopic a rád bych abyste ji odebral.

anonym

pokud by 1GB pro vás bylo velké omezení je možnost navýšit na 3GB za 50kč měsíčně takže 200 minut + 40 sms + 3GB dat by vyšlo celkem na 315 / měsíčně … samozřejmě to nikdy nemůže být tak výhodné jako jsou podnikové tarify, pokud nabízí vaše firma podnikový tarif pro zaměstnance a členy rodiny určitě sáhněte spíš po něm.

postcd

3GB je omezení, já chci bez omezení množství přenesených dat, případně jen omezení datového toku (mbit/sekundu) a za uvedenou maximální cenu, zhruba.

anonym

no ano nějaké omezení to samozřejmě je, problém je že neomezené tarify (zvlášť ty s neomezenými daty) stojí výrazně více, počítejte tak 600 Kč měsíčně minimálně. Pokud umíte přecházet mezi operátory dá se to časem usmlouvat třeba na 450 ale níž už obvykle u neomezených dat nejsou ochotni jít, právě pokud nejde o rámcovku v rámci větší firmy a i tam nějaká omezení dat obvykle bývají i když už jsou v řádech desítek GB.

Hufnágl

To je pravda, že podnikové tarify jsou výhodné. Za paušál 121 korun mám 1,5 G dat, 50 minut volání (cizím) a 50 SMS. S daty si vystačím po celý měsíc, a ještě zbudou.