Něco o šachu

Nevím kam to dát, ale zajímalo by mě jestli už existují vymyšlené 3D šachy – tedy vicedimenzionální verze šachů a jestli se dají někdo koupit nebo existují ve verzi pro pc. A rád bych se i víc dozvěděl o principu hry. Už jsem o nich myslím někde četl a v teorii velkého třesku(seriálu) je myslím taky hráli.
PS: Nemyslím 3D šachy jako pohled na šachovnici, ale 3D verzi hry pohybu figurek naproti standardní 2D.

Nejlepší odpověď
Alesh

Dám do google 3D chess, ne? 😉

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Three-dimensional_chess