autacek

Nebezpečná kvasinka se dostala do celého světa. Odkud? Neuteklo Amíkům, jako obvykle, nějaké uměle vytvořené svinstvo?

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/rezisten­tni-bakterie-dokazeme-zabit-ale-telo-pacientu-to-nev/r~1ba0c18­85ac311e9b2a00cc47ab5f12­2/

Nejlepší odpověď
Kepler

To snad nemyslíš vážně: „Neuteklo Amíkům, jako obvykle, nějaké uměle vytvořené svinstvo?“
Máš nějaké důkazy o úniku, kromě sci-fi sraček? Jak je odborné komunitě známo, vytvářejí se stále nové a nové mutace mikrobů odolné proti stále novým a novým protilátkám. Třeba obyčejná chřipka bez přičinění člověka zdecimovala desítky miliónů lidí. Nejdřív ta španělská po první sv. válce, mnohem víc obětí než padlých Poslední dobou hodně dalších dál mutací: ptačí, prasečí atd. Totéž se týká jakéhokoliv organismu, proč by kvasinky měly být výjimkou?. Prostě je příroda vždycky o krok napřed, co už s tím?

Další odpovědi
annas

CDC vydala v roce 2016 první varování o anitbiotikách rezistentních na C. auris a dnes ji popisuje jako „vážnou hrozbu“. Kvasinky byly podle tohoto záznamu poprvé objeveny v roce 2009 z ucha u pacienta v Japonsku, ačkoli retrospektivní studie starých lékařských vzorků našla jednu infekci z roku 1996 v Jižní Koreji.

Kmeny léku rezistentního na C. auris jsou geneticky odlišné na různých kontinentech, což naznačuje, že rezistence na léky se vyvíjí odděleně, ale současně po celém světě. To je nejasné, co způsobuje tento vzestup kvasineck. Ale jedna teorie je, že nadměré použití fungicidů na plodinách ovlivnilo rezistenci C auris.

Nadužívání antibiotik u hospodářských zvířat vytvořilo podobnou krizi s bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům . CDC nyní pracuje na sledování genetiky C. auris a snaží se pochopit jak zastavit její šíření.

To by mohlo být náročné, podle Times. V nemocnici Royal Brompton Hospital v blízkosti Londýna zaměstnanci používali speciální postřikovače, aby celou místnost zneškodnili mikrobiálním peroxidem vodíku. Všechno zemřelo – kromě C. auris .

https://www.li­vescience.com/65181-candida-auris-spreading.html

V roce 2009 byla 70letá žena v Tokiu v Japonsku hospitalizována s infekcí uší, která se podle všeho s antibiotiky nezlepšila . Lékaři našli houbu, když jí umyli ucho a identifikovali nový druh kvasinek Candida auris.

První kmen kvasinek byl skutečně objeven v Jižní Koreji v roce 1996, ale nebyl pojmenovaný do roku 2009 . Epidemiologové věděli jen velmi málo v té době, že by se devastující kvasinky staly ve zdravotnických zařízeních pohroimou.

Nikdo nevěděl, odkud pochází nebo jak zabránit jeho šíření . Dr. Tom Chiller, náčelník mykotických onemocnění v Centru pro kontrolu a prevenci nemocí Spojených států (CDC), říká, že je to nejtěžší patogen, který vidli – protože je více infekční a a snáz zabéjí než virus Ebola

Vzhledem k rostoucímu počtu infekcí identifikovaných po celém světě se CDC nyní nazývá Candida auris jako nově se objevující plísňový patogenem, který se stal celosvětovou zdravotní hrozbou.

Toto celosvětové rozšíření rezistentní C. auris je způsobeno zvýšenou rezistencí vůči antifungálním lékům, což je vysvětleno rozšířeným předepisováním antifungálních léků. Mikroby, včetně kvasinek, se mohou přizpůsobit způsobem, který jim umožní stát se rezistentními, takže jsou jsou silnější a odolnější, mají příležitost přežít, rozmnožovat se a šířit se dál.

Tolikl už v září 12018, další informace ještě mnohem dřív.

http://www.di­seasedaily.or­g/diseasedaily/ar­ticle/candida-auris-fungal-superbug-92018

Kryšpín

Já mám dojem, že v tom mají prsty Putinovci a můj šéf dodává obyčejný člověk musí být pořád trochu vystrašen, poté nemá čas na roupy

autacek

@keplere A odpověď na otázku odkud pochází by nebyla?

Jak se zdá, mexická prasečí chřipka nepochazí z Mexika, https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/chripka-praseci-nebo-mexicka-mozna-je-z-kalifornie/r~i:ar­ticle:636345/

Ptačí chřipku vyvinuli v kaboratořích v USA, riziko úniku není zanedbatelné, znáš pravidlo okamovy břitvy?

https://www.id­nes.cz/technet/­veda/vedci-skutecne-stvorili-pandemickou-chripku-naucili-ji-letat-vzduchem.A111221_192­051_veda_mla

Kepler

Odpověď na otázku odkud ta strašná kvasinka pochází samozřejmě neznám, protože ji nezná nikdo. O tom, že prasečí chřipku někdo vyvinul nic nevím, ani nic o vývinu ptačí chřipky. Bylo by poněkud nelogické vyvíjet biologické zbraně proti zvířatům. Pravidlo Occamovy břitvy samozřejmě znám. Polopaticky: nejpravděpodobnější vysvětlení nějakého jevu je zpravidla to nejjednodušší. Když někdo zpochybňuje to, že je lepší poškrábat se na levém uchu pravou rukou, je blbec.

autacek

No, tak jestli sis přečetl mé dva předchozí odkazy, přidej si k nim ještě třetí, myslím že znění mé otázky konečně pochopíš.
https://www.id­nes.cz/xman/sty­l/operace-seaspray-bakterie-civiliste-armada-san-francisco.A180220_173­117_xman-styl_fro

autacek

Tak že jsem si musel najít odpověď sám a jaké překvapení, asi zase první USA a opět již dříve zmiňovaná Kalifornie. https://youtu­.be/0bRC9cpXCBY

Ale jistě, nejjednoduší je říct, může za to Putin, že?

annas

To je nejlepší,. když si odpovědi najdete saám.

Ten jediný je přece správný. Jiné názory neexlstují.

autacek

Vážená, obšlehnout text z wikipedie dokážu též, pochopitelně že jsem chtěl znát i více názorů, místo toho jsem se dozvěděl, jak jsem se mohl vůbec zmínit o USA. Kdybych rovnou napsal, že podobné svinstvo šířila zcela záměrně (nikoli omylem) mezi své obyvatele, se smrtícími účinky, přímo vláda USA, tak by asi Keplerovi praskla žilka.