pep

Jak se jmenuje film, kde lékař zanedbal péči o matku s Rh- a plod s Rh+, čímž došlo k postižení plodu?

Nevíte prosím, jak se jmenuje film, kde lékař zanedbal péči o matku s Rh- a plod s Rh+, čímž došlo k postižení plodu? Dítě se narodilo postižené a rodiče lékaře žalují. V průběhu se zjišťuje, že matka již jednou byla těhotná a podstoupila interrupci, ale organismus si protilátky na antigen D samozřejmě uložil, a proto došlo k tak fatálnímu postižení druhého dítěte. Film je, myslím, americký, nebo alespoň z amerického prostředí.

Děkuji

Odpovědi
mis.marketka

Film se jmenuje Lékaři, je český, roli bohatého otce té těhotné hrál Rudolf Hrušínský. Četla jsem i knihu, ale už si nevybavuji jistě, jestli se jmenovala stejně.

ivzez

Lékař nic nezanedbal.
Dítě doplatilo na nedostatečnou spolupráci své rodiny s lékařem.

Šlo o českou televizní inscenaci (nebo televizní film) Lékaři
na motivy amerického románu Lékaři (autor: Henry Denker).

https://www.csfd­.cz/film/256751-lekari/