DIH

Je blomba udělaná špatně nebo to je ze začátku normální?

Byl jsem na návštěvě u zubaře a dával mi blombu, zub teď reaguje na studený nápoj, čeho to může být příčina?

Odpovědi
Awe

Tak to mě taky zajímá už měsíc mám zub v pr…

Questman

To je normální. Zub bude na místě plomby občas citlivý napořád.

mosoj

Časem to přejde. Jestli chceš můžeš to urychlit nějakými prášky.

Hlada

Podle mé zkušenosti je zub citlivý ještě několik hodin. Do druhého dne je necitlivý.

arygnoc

možnosti:

špatný zub
špatná plomba
špatný zubár

plomba by mala byť v poriadku po cca 2 – 4 hodinách.
citlivosť zubu, ak nebola pred splikáciou plomby zvýšená, by sa nemala meniť (ak áno, treba materiál plomby vymeniť, možno zvážiť i inlo), ak bola zvýšená (teda bolel), plomba sa nemala osadiť – treba zub (resp. koreň. či ložisko bolesti) vyliečiť a až potom aplikovať plombu.

resumé: zub nemá a nesmie byť bolestivý (citlivý) po osadení plomby.

perlička:
zubár je jediný sadista, ktorý na to má papiere.